Koubkovo ofenzivní pojetí proti Jablonci nestačilo

Hráči Jablonce porazili v pondělní dohrávce 4. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti Baník Ostrava 2:1. Hosté sice vedli po trefě Ličky, Severočeši však skóre otočili a vítěznou branku vstřelil v 53. minutě obránce Pavel Drsek.

Jablonečtí mohli skórovat už po dvou minutách hry, Neves ztratil při rozehrávce míč, ten putoval až k Lafatovi, který orazítkoval tyč. O chvíli později se do slibné šance řítili ostravští fotbalisté, přečíslení tři na jednoho ale nevyřešili podle svých představ. V 11. minutě našel Lukeš centrovaným balonem hlavu Ličky, který se ale teprve zastřeloval.

Baník si první velkou příležitost vytvořil v 17. minutě. Lička narazil Markovi, ten lahůdkovým pasem mezi stopery uvolnil Zehera, který však těsně přestřelil. O minutu později už ovšem hosté jablonecké zaváhání potrestali, Lička umístěnou ranou k tyči nedal Špitovi šanci. Ve 25. minutě mohl stejný hráč přidat druhou branku, po přihrávce Zehera ale tentokrát tři tyče těsně minul.

Severočeši se vzpamatovali až v závěru poločasu. Nejprve po centru Drska nezamířil přesně hlavou Lafata, poté se ale už domácí dočkali vyrovnání. Lafata byl ve 40. minutě faulován za hranicí pokutového území, exekuce přímého volného kopu se ujal Pavlík a nádhernou dělovkou z dvaceti metrů rozjásal domácí příznivce.

Krátce po změně stran se Komňackého svěřenci radovali podruhé. Haurdičův roh prodloužil Huber na zadní tyč, kde číhal nikým neatakovaný Drsek, jenž neměl problém poslat míč do odkryté branky. Jablonecké vedoucí zásah nabudil a vytvářeli si další možnosti. Na pas Zábojníka si naběhl Vukovič, v pádu ale nezasáhl míč přesně. Následně vyzkoušel pozornost gólmana Bučka z přímého volného kopu jablonecký Lafata.

Baník se ve druhých pětačtyřiceti minutách hry bránil souvislému tlaku domácího celku. Druhé branky se ovšem Jablonečtí nedočkali ani v 74. minutě. Po levé straně utekl Lafata, předložil na hranici pokutového území míč Eliášovi a ten nechal přízemní jedovkou vyniknout Bučka.

Deset minut před koncem z ojedinělé akce Severomoravané málem srovnali stav. Strnad po závaru už Špita překonal, z brankové čáry ale vykopl míč Zábojník. Dvě minuty před koncem se jabloneckým fanouškům v Chance aréně zastavilo srdce. Lukeš naservíroval rohový kop na hlavu Nevese, který z čisté šance minul tři tyče. Když v poslední minutě nevyužil další tutovku Zeher, porazili jablonečtí fotbalisté Ostravu 2:1.