EL: Sparta díky zásahům Wilfrieda blízko postupu

Tým Sparty vyhrál ve čtvrtečním úvodním duelu 4. předkola Evropské ligy na hřišti slovinského Mariboru 2:0. Obě branky sparťanů zaznamenal útočník Bony Wilfried, který svůj střelecký prach rovnoměrně rozvrhl do obou poločasů.

Kompletní výsledky 4. předkola Evropské ligy

Sparťané mohli jít do vedení už po deseti minutách hry, Vacek vybojoval míč, přihrávkou vyslal na zteč útočníka Kadlece, který se po střetu s domácím hráčem ocitl na zemi, pokutový kop však hlavní arbitr nenařídil. Posléze se Sparta dostala pod mírný tlak, ze kterého se však vymanila díky gólovému úderu.

Vacek poslal centr za obranu a Wilfried pod padajícím gólmanem Ranilovičem poslal hosty do vedení. Ve 35. minutě mohl srovnat Pavlovič, jeho ránu z přímého volného kopu ovšem lapil brankář Kozáčik. Ve 40. minutě měl druhou trefu Pražanů na kopačce znovu Wilfried, jeho střela minula tři tyče jen o kousek. Těsně před pauzou mohli domácí vyrovnat, Tavares ovšem ve velké šanci nezamířil přesně.

Po změně stran měli sparťané možnost výsledek navýšit, Kadlec ale v dobré příležitosti pálil vysoko nad. Stejný hráč pak netrefil branku ani o chvíli později. Pražané se ale druhého zásahu nakonec dočkali. V 87. minutě vybojoval míč Wilfried, obešel dva protihráče a podruhé rozvlnil domácí síť. Sparta si tak pro odvetu na Letné odváží z Mariboru velmi nadějný výsledek.

NK Maribor - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 28. a 87. Wilfried.
Rozhodčí: Hyytiä - Ikonen, Vehvilainen (všichni Fin.).
ŽK: Bunderla, Samardzič, Bačinovič - Vacek, Pamič.

Maribor: Ranilovič - Džinič, Jurkič (58. Aljančič), Samardzič, Mihelič (81. Mertelj) - Bačinovič, Popovič, Pavlovič (62. Volas), Školnik - Tavares, Bunderla.

Sparta: Kozáčik - Kušnír, Řepka, Hubník, Pamič - Žofčák, Vacek (78. Kovba), Hušek (73. Hoheneder), Zeman - Wilfried, Kadlec (65. Kalouda).