Plzeňští si vezou z Ďolíčku plný bodový zisk

Fotbalisté Plzně vyhráli v nedělním utkání 5. kola Gambrinus ligy na hřišti Bohemians 1905 1:0. Vítězný gól vstřelil David Střihavka.

V duelu mužstev, kterým začátek sezony příliš nevyšel, se začalo oboustranně obezřetně. Jako první ohrozili vážně soupeřovu branku hráči Plzně. Útočník Bakoš v 9. minutě nastřelil břevno za Sňozíkovými zády. Plzni pěkná střela dodala chuť do útočení a ve zbytku poločasu byla lepší.

Tradičně ve velké chuti hrající Petržela z pravé strany vnikl do pokutového území, obelstil dva protihráče a nachystal zpětnou přihrávku tutovku pro útočníka Střihavku. Pro toho nebyl problém trefit z několika kroků do sítě. Hned o minutu později mohl vedení Západočechů zvýšit Horváth, ale jeho bombu z růžku branky vytěsnil brankář Sňozík.

Také ve druhém poločase se domácí tým ztěžka prosazoval. Plzeň umně narušovala kostrbatou rozehrávku domácích a nepouštěla je do nebezpečných situací před Daňkovu branku. Naopak hosté hrozili z brejkových situací.

V samotném závěru utkání mohl svůj výborný výkon korunovat plzeňský Petržela, ale střelu do prázdné branky mu pět minut před koncem duelu vykopl obránce Nikl. I tak se ale Plzeňští mohli radovat z výhry. Bohemians počtvrté z pěti utkání nevstřelili gól, Plzeň naopak poprvé udržela čisté konto.

Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 30. Střihavka.
Rozhodčí: Adam - Košec, Pospíšil.
ŽK: Pávek, Bartek, Štohanzl - Limberský, Bystroň, Petržela.
Diváci: 6729.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Štohanzl, Pávek (46. Róth), T. Hrdlička, Bartek (74. Ibragimov) - Hartig, Kaufman (36. Škoda). Trenér: Pavel Hoftych.

Viktoria Plzeň: M. Daněk - Limberský, Hájovský, Bystroň, Lecjaks - Petržela, Horváth, Rýdel, Jiráček (75. Rezek) - Bakoš (82. Rajtoral), Střihavka (87. Navrátil). Trenér: Pavel Vrba.