Pískot tribun utnul v poslední minutě Kadlec

Pískot tribun utnul v poslední minutě Kadlec

Sedmnáctiletý útočník Sparty Václav Kadlec se v 90. minutě postaral o vítězství svého týmu nad Mladou Boleslaví a sesadil hosty z první příčky tabulky. Trenér týmu Sparty Jozef Chovanec udělal oproti pohárovémi zápasu v Mariboru čtyři změny v sestavě. Do branky se vrátil Blažek, v záloze debutoval běloruský záložník Kovba, na kraji středové řady nastoupil Kalouda a do útoku poslal k Wilfriedovi Rusa Prudnikova.

Tým Mladé Boleslavi, jemuž šlo na Letné o vedení v tabulce, hrál defenzívněji, ale rozhodně ne pasivně. První okénko v obraně hostí našli sparťané ve 13. minutě. Vacek se po individuální akci dostal až před Vorla, ale mladoboleslavský brankář si s jeho přízemní ranou poradil. Vyrazil ji na roh a po jeho zahrání minul jeho branku Wilfried. Ve 21. minutě měla Sparta další příležitost po akci Prudnikova, ale Wilfried ukvapeně vystřelil a nevšiml si volného Zemana. Ve 25. minutě se musel Vorel hodně natahovat po centru Pamiče, aby ho vystrčil nad branku. Mířil přímo pod břevno.

Několikrát se pokoušeli zakončit své protiútoky hosté, ale první velké nebezpečí přinesla Blažkově brance až akce v 52. minutě. Kulič před něj prošel až ze středového kruhu, naznačil střelu, Blažka trochu zmátl, ale nakonec jeho rána minula tyč. V 57. minutě se dostal do brejku Mendy, ale jeho oblouček Blažek reflexivně vytlačil. Po hodině hry vystřídal nevýrazného Kaloudu v záloze Žofčák a hru Sparty viditelně oživil. Ihned po příchodu na hřiště rozjel brejk pro Kušníra, ale jeho přízemní centr poslal Prudnikov do rukou Vorla. V 64. minutě zakončoval Žofčák těsně vedle po akci Vacka.

Z hlediště se už začínal ozývat pískot, protože zakončení akcí Sparty bylo většinou nepřesné. Z dalšího Žofčákova centru netrefil branku Wilfried a gólem neskončila ani kombinačni akce, z níž pálil z otočky Vacek, ale míč obrana Mladé Boleslavi zblokovala. Takhle se Sparta trápila až do 88. minuty, kdy málem inkasovala. Brankář Blažek uchránil čisté konto po nebezpečné střele z levačky střídajícího Chramosty jen díky svému mimořádnému reflexu.

Tribuny už dávaly najevo velkou nespokojenost, když si Václav Kadlec v 90. minutě naběhl na centr z pravé strany a zcela chladnokrevně vstřelil vítěznou branku. Takhle získal Spartě na jaře šest bodů. Hosté ještě dvakrát zaútočili, ale obrana Sparty už výhru uhájila.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 90. V. Kadlec.
Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Pelikán.
ŽK: Vacek, Prudnikov - Kúdela, Rajnoch, Mendy.
Diváci: 12 489

AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Kalouda (59. Žofčák), Vacek (89. Kucka), Kovba, Zeman - Wilfried, Prudnikov (74. V. Kadlec). Trenér: Jozef Chovanec.

FK Mladá Boleslav: Vorel - Kúdela, Rolko, Rajnoch, Djalovič - A. Mendy, V. Procházka (90. Lemessa), Sylvestre, Poláček (61. Chramosta) - Kulič, Pecka (78. Táborský). Trenér: Dušan Uhrin ml.