Šok pod Ještědem, nepomohla ani kontumace

Slovan Liberce prohrál ve čtvrtečním odvetném zápase 4. předkola Evropské ligy s Dinamem Bukurešť 0:3, protože i po prodloužení platil stejný stav, musely o postupu do další fáze rozhodnout až pokutové kopy. V neuvěřitelném závěru byl šťastnější rumunský celek, který se tak raduje z postupu.

Trenér Dinama Dario Bonetti provedl oproti úvodnímu duelu v Bukurešti v sestavě velké změny. Na trávníku se objevilo od úvodního hvizdu hned osm nových hráčů. Od první minuty vyběhl na trávník útočník Andrei Cristea a od začátku dával o sobě pořádně vědět. Už ve 4. minutě dostal Andrei Cristea výtečný pas za obranu a ranou k tyči nedal Hauzrovi šanci.

Zaskočení liberečtí hráči se snažili o bleskurychlou odpověď a ve 13. minutě se málem dočkali vyrovnání. Na rohový kop Dočkala si naskočil Vulin a jeho hlavičku vykopl z brankové čáry Diabate. Rumunský celek pokračoval v ofenzivní hře a ve 23. minutě si vypracoval další obrovskou příležitost. Zicu vysunul Danciulesca, jeho pokus ale zneškodnil gólman Hauzr. Ve 30. minutě mohl uklidnit domácí Čorič, jeho tečovaná jedovka však minula tři tyče.

Závěr první půle patřil Dinamu. Nejprve se Diabate šikovně vyhnul Dočkalovi a jeho následná dělovka prosvištěla kolem Hauzrovy svatyně. Těsně před pauzou se navíc Bonettiho svěřencům naskytla další velká možnost. Vulin fauloval na hranici poutového území Andreie Cristeu a z následného přímého volného kopu orazítkoval Zicu břevno.

Krátce po změně stran si Slovan vytvořil tutovku na vyrovnání. Rohový kop Dočkala prodloužil Nezmar na Dejmka, ten z první poslal balon před branku a následnou Gebre Selassieho střelu vyrazili hostující zadáci z brankové čáry. Poté se ale znovu dostali ke slovu hosté. Adrian Cristea rozehrál rohový kop přesně na hlavu Motiho a jeho pokus jen o chloupek minul libereckou branku.

Dinamo se však druhé trefy přece jen dočkalo. O dvě minuty později prostřelil Hauzra ranou z úhlu střídající útočník Niculae. Fotbalisté Dinama vycítili šanci a měli další velké příležitosti. Ze střední vzdálenosti pálil Adrian Cristea a Hauzr báječným skokem vyrazil. Po následném rohu mířil Moti nad. Hauzr měl plné ruce práce i z dělovkou Torjeho, kterou vyrazil zázračně na roh.

Severočeši byli pod velkým tlakem a v 82. minutě šokovaný stadion U Nisy ztichnul potřetí, když Niculae dopravil míč z dorážky do prázdné brány a zařídil rumunskému týmu nečekané prodloužení. To mohl odvrátit v 90. minutě Blažek, jenž ovšem přesný centr Papouška neusměrnil mezi tři tyče.

V prodloužení mohl rozhodnou Niculae, jenž dvakrát nebezpečně zahrozil, Libereckým v tu chvíli pomohlo štěstí a gólman Hauzr, který zachránil svůj tým od čtvrtého smrtícího zásahu. Ve druhém prodloužení mohli naopak o svém postupu rozhodnout Severočeši, Vulin z několika metrů mířil po rohu k tyči, gólman Matache ale zázračně míč vykopl. O chvíli později nerozvlnil síť ani záložník Vácha a v samotném závěru skončila Blažkova hlavička na brankové konstrukci, musely o postupujícím rozhodnout až pokutové kopy.

Neuvěřitelné drama rozhodla až desátá série. V té nejprve proměnil pokutový kop Molinero, naopak na druhé straně vychytal Lišku gólman Matache. Rumusnkému týmu se tak podařilo pod Ještědem nemožné, raduje se z postupu do další fáze.