Bohemians vyhráli kuriozním gólem v nastavení

[b]Aktualizováno.[/b] Neuvěřitelný závěr vidělo publikum v Mladé Boleslavi. Domácí tým hráče Bohemians jasně přehrával, přesto nezískal ani bod. Vítěznou trefu hostujícího celku vstřelil až ve čtvrté minutě nastavení Jan Štohanzl, když skóroval famózním lobem z poloviny hřiště.

Statistiky ze zápasu

Středočeši mohli jít do vedení už v 7. minutě, kdy Kúdela vysunul Kuliče, ale ten zamířil nad branku. Na druhé straně zahrozili i hosté, Ibragimovu střelu však vyrazil gólman Vorel. Ve 27. minutě nezměnil skóre ani mladoboleslavský stoper Adrian Rolko, který po rohovém kopu Kuliče zacílil hlavou těsně vedle tyče.

Brankou neskončila ani vydařená standardní situace Středočechů deset minut před pauzou. Sylvestre poslal přesný míč do šestnáctky, na něj si naběhl Rajnoch, jeho hlavička ale svůj cíl nenašla. Když v závěru poločasu nevyužil svoji příležitost ani Chramosta, šli oba soupeři do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Uhrinovi svěřenci toužili po tříbodovém zisku a v rozmezí 59. - 61. minuty si vypracovali dvě tutovky. Nejprve Táborský našel lahůdkovým pasem hlavu Chramosty, na brankové čáře ovšem zachránil Bohemians od pohromy zázračným zákrokem gólman Sňozík. O chvíli později pak při hostech stáli všichni svatí. Kuličovu rána se odrazila od pravé tyče do levé a balon poté do bezpečí uklidili zadáci Pražanů.

Domácí i nadále pokračovali v tlaku. Po rohu Kuliče přestřelil z voleje hostující branku Táborský. Stejný hráč neměl štěstí ani v 70. minutě, jeho pokus levačkou vyrazil Sňozík. Pražané se zaměřili na defenzivu a dopředu se nehrnuli. Domácím se tak postupem času stále obtížněji dařilo vytvářet si gólové šance.

Šok pro Mladou Boleslav přišel v nastaveném čase. Když už byli všichni aktéři smířeni s nerozhodným výsledkem, přeloboval ze čtyřiceti metrů gólmana Vorla hostující Jan Štohanzl a zařídil tak Bohemians první vítězství v novém ročníku Gambrinus ligy.

FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
Branka:
90. Štohanzl. Rozhodčí: Kocourek - Hojsík, Jílek. ŽK: Kulič - Cseh, Ibragimov, Janek, Škoda, Róth, Jindřišek. Diváci: 4115.

Mladá Boleslav: Vorel - Djalovič, Rolko, Rajnoch, Kúdela - Táborský (81. Kysela), Sylvestre, Procházka, Mendy (80. Řezníček) - Kulič, Chramosta.

Bohemians 1905: Sňozík - Rychlík, Nikl, Cseh, Jindřišek - Róth (66. Bartek), Štohanzl, Pávek, Janek - Škoda (79. Lukáš), Ibragimov (71. Zelenka).