O propadáku AC Milán a vůbec víkendové Serii A

Až překvapivě jasný průběh měl šlágr 2. kola Serie A, v němž se střetli milánští giganti. Inter svého soupeře roznesl 4:0 a ukázal, že zaváhání z minulého kola byla vyjímka. Po dvou kolech je poslední v tabulce AS Řím, které stále nemá ani bod.

Inter rozdrtil v derby AC

Milánské derby bylo velkým šlágrem, všichni čekali vyrovnaný souboj. Spousta škarohlídů přála Interu další zaváhání, tým Jose Mourinha jim ale vytřel zrak. Už po půlhodině hry se trefil Thiago Motta a vzápětí potrestal faul Gattusa z penalty Diego Milito. To ale nebylo zdaleka vše, Gattuso dostal ještě před přestávkou druhou žlutou kartu a šel pod sprchy. Ještě do poločasu se navíc trefil Maicon a Inter tak šel do kabin s tříbrankovým náskokem. Milánu pak nepomohla ani poločasová střídání a Inter, za který nastoupil poprvé i Wesley Sneijder, přidal ještě jednu branku. Tu dal Dejan Stankovič a dal tak skóre konečnou podobu. AC Milán - Inter 0:4!

Fantasticky se předvedli posily Juventusu. Stará dáma hrála na hřišti AS Řím a šla rychle do vedení, když se prosadil Diego. Domácí ale stihli ještě do přestávky vyrovnat De Rossim a začínalo se od nuly. Jenomže Diego i po přestávce ukázal, že je hráčem světové extratřídy a nahradit Pavla Nedvěda mu nedělá problém. Svou druhou brankou v zápase poslal Juventus znovu do vedení a šťastnou ruku vedení pří výběru posil potvrdil Felipe Melo, který v nastaveném čase přidal pojistku. Řím tak opět dostal tři branky, opět prohrál a v tabulce je poslední se skóre 3:6.

Fiorentina udolala Palermo, Lazio spasil Julio Cruz

Velkou podívanou sliboval i duel Fiorentina - Palermo. Fiorentina i bez Dainelliho, Montoliva a Mutua ukázala, proč patří k vážným aspirantům na poháry. Do vedení jí poslal po půlhodině hry tečí Comottovy střely Stevan Jovetič a jeho branka se nakonec ukázala být brankou vítěznou. Fiorentina Palermo prakticky nepustila do hry, v obranné fázi vyčnívali především Gamberini, Donadel a Zanetti a Palermo bez Liverani na obranu Fialek recept nenašlo.

Lazio nastoupilo na hřišti Chieva bez Tommasa Rocchiho, toho ale dokonale zastoupil Julio Cruz. Domácí Chievo sice vedlo brankou Pellissiera, ale pár minut před přestávkou Julio Cruz z penalty vyrovnal. Aby toho nebylo málo, ten samý hráč po obrátce přidal druhou branku a rozhodl tak o výhře Lazia. Nezaváhal ani další pohárový aspirant, CFC Janov. Tomu stačila k výhře v Bergamu jediná branka Emiliana Morettiho.

Doria přehrála Udine

Skvělou formu má v úvodu sezony Sampdoria, která dokonce po dvou kolech vede tabulku. Proti Udine ji poslal do vedení už po deseti minutách Giampaolo Pazzini, druhou branku přidal těsně před přestávkou Daniele Mannini. Po obrátce sice snížil hostující kapitán Antonio Di Natale, ale to bylo od Udine vše. V 83. minutě přidal pojistku Antonio Cassano a pár minut na to navíc sám Cassano neproměnil penaltu.

Svůj zápas zvládla i Neapol. Ta vedla nad Livornem už v poločase brankami Quagliarelly a Hamšíka 2:0. Po obrátce sice snížil Cristiano Lucarelli, ale Fabio Quagliarella svou druhou branku dal výsledku konečnou podobu. První výhru slaví i Parma. Ta doma rychle vedla nad Catanií brankou Galloppy, hned po rozehrávce ale vyrovnal Biagianti. Na rozhodnutí si tak fanoušci museli počkat až do druhého poločasu. Hned v jeho úvodu se trefil Alberto Paloschi a zařídil Parmě výhru hned v prvním domácím zápase.

Naopak doma selhalo Cagliari. To po bezbrankovém prvním poločase dostalo po přestávce dvě branky od Sieny, když se dvakrát trefil Calaió. Pak sice z penalty snížil Jeda, ale Reginaldo upravil výsledek do konečné podoby 1:3 pro Sienu. Zápas Bari - Bologna skončil bez branek a jedinou významnější událostí v něm byla červená karty domácího Sforziniho.