Jarolím věří, že má mužstvo to nejhorší za sebou

Trenér fotbalistů Slavie Karel Jarolím po pondělním vítězství v zápase nad Slováckem 3:0 věří, že jeho mužstvo překonalo špatný vstup do soutěže a bude předvádět fotbal, který bude přinášet jen dobré výsledky. "Věřím, že po špatném začátku budeme hrát lepší fotbal," doufá kouč červenobílých.

Jarolím věří, že má mužstvo to nejhorší za sebou
Tým úřadujícího mistra však Slovácko jasně přehrál až ve druhém poločase, kdy se hosté smířili s prohrou. "Vzhledem k tomu, že soupeř má v trestu svého nejlepšího útočníka Švancaru, tak jsme počítali s defenzívní taktikou Slovácka. Gól jsme dali poměrně pozdě, ale hned po přestávce jsme přidali druhý a už bylo všechno jasné. Dneska jsem byl spokojený. Věřím tomu, že už má tým po špatném začátku soutěže to nejhorší za sebou a bude hrát lepší fotbal. Hodně nám pomohl postup do Evropské ligy," prohlásil kouč Slavie Karel Jarolím.

To však neznamená, že by byl bez starostí. "Naprosto nechápu jak je možné, že se národní pohár hraje v reprezentační přestávce. Snižuje to úroveň soutěže. My hrajeme ve čtvrtek v České Lípě. Když odečtu zraněné a reprezentanty včetně Tunisana Ragueda, který dokonce ani není zdravotně v pořádku, tak budu mít k dispozici přesně jedenáct hráčů. To abych nakonec byl připravený i já, ale já mám propadlou registračku," řekl s hořkým humorem kouč Slavie.

"Možná už bude k dispozici Vladimír Šmicer," dodal Jarolím.Trenér týmu 1. FC Slovácko Josef Mazura uznal jasnou převahu slávistů v pondělním utkání. "Chtěli jsme to tady zavřít, ale Slavia nás přehrála naprosto ve všem. V pohybu, kombinaci, v soubojích, vyhrála zcela zaslouženě. Ale podáme protest. Ve 46. minutě byl náš hráč Valenta velmi hrubě udeřený loktem," prohlásil Mazura.

Nejnešťastnějším mužem pondělního střetnutí byl brankář Slovácka Josef Kubásek. V I. lize vlastně debutoval, protože do pondělního večera odchytal v nejvyšší české soutěži jednu jedinou minutu za Mladou Boleslav. Filipko, který je ve Slovácku jedničkou, si na tréninku zlomil jednu drobnou kůstku na ruce a Kubásek se od čtvrtka připravoval na svůj první zápas v I. lize v základní sestavě.

"Takhle jsem si to nepředstavoval. Slavia toho jinak moc neměla, jenom pár ran z dálky, ale dostal jsem tři góly. S brankou Šenkeříka jsem nemohl dělat nic, druhý gól byl polovlastní, třetí vlastní," prohlásil Kubásek.

Zdeněk Šenkeřík dal opět branku a se čtyřmi trefami už je v tabulce střelců na druhém místě za Petrem Švancarou. "Byl to trochu divný zápas. Slovácko bylo zalezlé, bránilo, když dostalo druhou branku, tak to otevřelo a mohli jsme hrát, jak se nám zlíbilo. Škoda, že Adamovi Hlouškovi nepřiznají ten gól na 3:0. On je velmi pohyblivý, dře, pořád se ukazuje a nabízí, váže na sebe pozornost soupeře, dobře se s ním hraje," řekl po duelu se Slováckem Zdeněk Šenkeřík.