Obhájci titulu se zapsali do Pamětní knihy Prahy

Podruhé za sebou zavítala slávistická delegace na Staroměstskou radnici. V pátek 4. září v historickém Brožíkově sále přijal vedení, hráče i celý realizační tým pražský primátor Pavel Bém.

Obhájci titulu se zapsali do Pamětní knihy Prahy
„Přiznám se, že jsem nečekal, že Slavia po šedesáti šesti letech titul obhájí, upřímně vám k tomu blahopřeji. Rád bych vám poděkoval za reprezentaci Prahy a popřál vám hodně štěstí v Evropské lize, moji kolegové už mě upozorňovali, že budete hrát s Valencií a tipovali vaše vítězství,“ řekl Pavel Bém.

Slavnostní událost si nenechal ujít ani první primátorův náměstek Rudolf Blažek a radní Radovan Šteiner, kteří jsou na zápasech Slavie častými hosty. „Naštěstí jsme tady v přesile,“ řekl s úsměvem Rudolf Blažek a vytáhl ze saka malý červenobílý dres.

Předseda představenstva Tomáš Rosen a ředitel Slavie Petr Doležal předali představitelům pražského magistrátu knihu Červenobílá bojová síla s věnováním a podpisy všech hráčů, mistrovská DVD, pamětní minci a velkoformátový obraz z oslav titulu, kterému dominují Karel Jarolím a Vladimír Šmicer.

Slávisté si na oplátku z radnice odnesli obří dort ve tvaru fotbalového hřiště. Velkou událostí by zápis všech přítomných slávistů do Pamětní knihy hlavního města Prahy. „Zapsal se do ní například i japonský císař, takže budete opravdu v dobré společnosti,“ prozradil Pavel Bém.

„Pozvání nás velice potěšilo a zapsání v této knize je pro nás velká čest. Byl jsem tady minulý rok, teď jsem na Staroměstské radnici podruhé a věřím, že se sem podívám i potřetí,“ řekl s úsměvem Zdeněk Šenkeřík.

„O panu primátorovi je známo, že fandí Spartě, ale možná že těmi častějšími návštěvami bychom to mohli změnit. Kdybychom sem zavítali i příští rok a potom zase ten další, tak je možné, že by začal fandit Slavii. My pro to určitě uděláme maximum," dodal Vladimíř Šmicer.