Odvolání Chelsea? Rozhodnutí až v prosinci

O osudu Chelsea, která se odvolala proti trestu od Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), by mohlo být podle generálního sekretáře Sportovního arbitrážního soudu (CAS) Matthieua Reeba jasno až během prosince.

Odvolání Chelsea? Rozhodnutí až v prosinci
"Jestliže je odvolání vyplněno s jednadvacetidenní lhůtou, měli bychom se žádostí zabývat v následujících dvou, třech týdnech. CAS pak může pokračovat ve zrychleném postupu, tak jak se obě strany dohodnou," uvedl Reeb. "Pravděpodobně ale bude odvolání vyřešeno na konci listopadu, nebo v půli prosince. Žádostí se budou zabývat tři soudci, jednoho vybere Chelsea, další dva Lens a Mezinárodní fotbalová federace (FIFA). CAS pak bude předsedou. Od této poroty vzejde v případě nutnosti jiné rozhodnutí, než vyřkla FIFA. Proti rozhodnutí CAS se posléze lze odvolat pouze k Nejvyššímu soudu ve Švýcarsku, konečný verdikt by přišel někdy kolem vánočních svátků," dodal.

FIFA ve čtrvtek potrestala Chelsea zákazem posilování klubu o nové fotbalisty a to během dvou nejbližších přestupových období. Klub, v němž působí i český reprezentant Petr Čech, tedy nebude moci koupit žádného hráče až do ledna 2011. Klub má podle FIFA pykat za úkony svých zástupců v roce 2007, kdy podle zjištění komise FIFA měli přesvědčovat hráče Gaela Kakutu k tomu, aby porušil smlouvu ve francouzském klubu Racing Lens a odešel do Chelsea. Londýnský klub navíc musí francouzskému Lens zaplatit sumu 130 000 eur. Kakuta byl potrestán čtyřměsíčním zákazem nastoupení k zápasu a pokutou 780 000 eur do pokladny francouzského mužstva.