Trenér Hřídel věří v první výhru svého celku

Sedmý pokus budou mít v neděli fotbalisté Kladna k tomu, aby ukončili čekání na vítězstsví v zápase nového ročníku Gambrinus ligy. Svěřenci kouče Martina Hřídela se budou snažit v duelu s Brnem také ukončit nelichotivou sérii pěti proher v řadě, zápas má výkop v 17 hodin.

Trenér Hřídel věří v první výhru svého celku
Kladenští by se nezlobili, kdyby se opakoval výsledek z jarního vzájemného měření sil. Ve druhé polovině sezony totiž Středočeši díky trefě stopera Drska porazili trápící se Brno 1:0. Nyní jsou ale oba celky v opačných pozicích. Kladno po úvodní remíze v Liberci zatím nepřidalo další bod a v tabulce je poslední. Zato Brno odstartovalo velmi dobře a poprvé vyšlo naprázdno až před reprezentační přestávkou.

"Brno je těžkým soupeřem, který začal překvapivě výborně. Ale v něktěrých utkáních mělo i štěstí. My pevně doufáme, že se konečně dočkáme vítězství. Věříme v úspěch," prohlásil trenér Hřídel, jenž nebude mít k dispozici dlouhodobě zraněného Mašanského. V přestávce si Kladno zvedlo sebevědomí postupem do třetího kola Ondrášovka Cupu přes druholigový Most.

Hosté sice budou podle postavení v tabulce favority, ale kouč Miroslav Beránek nabádá k opatrnosti. "Neřekl bych, že je na tom Kladno herně výrazně hůř, spíš na něj padla výsledková deka. Viděl jsem třeba utkání s Jabloncem, které bylo na šance asi 8:3, jenže skončilo to 1:2," upozornil Beránek. "Kladno hraje o holý život, jsme připraveni na to, že to bude bolet. Musíme být odolní, stateční a přidat kvalitu v ofenzivě. Zatím jsme dali sedm gólů a o všechny se postarali útočníci. Už musí přijít doba, kdy se přidají i další," doplnil.

Brno by mohlo těžit z velmi dobré formy útočníka Rabušice, který se v úterý dvěma zásahy postaral o cenné vítězství české jednadvacítky v kvalifikaci na půdě Německa. "Doufám, že to tím neskončilo. Určitě jsem si ještě něco schoval taky na Kladno," ujištil mladý forvard.

Kromě dlouhodobých marodů Trousila s Večeřou se bude muset brněnský tým obejít bez Pejiče, který si přivezl těžký výron v kotníku ze zápasu bosenské jednadvacítky s Lucemburskem. Otazník visí také nad startem Brazilce Liry, jehož trápí kotník a koleno.