Střelec Kušnír: Branka patří mé mamince

Je rychlý, dravý, tlačí se do koncovky, přesto si spolehlivě plní obranné úkoly. Pro trenéra Chovance je jasnou volbou na pravém kraji obrany. Ondřej Kušnír jde ve stopách svého otce, který jako pravý obránce byl členem mistrovského celku z Vítkovic v roce 1986. [b]"Jsme na dobré cestě, abychom se na to první místo taky dostali,"[/b] konstatoval po zápase s Jablonce střelec úvodní branky zápasu.

Střelec Kušnír: Branka patří mé mamince
Přitom ještě v prvním poločase byl spíše terčem kritiky, když se snažil vykoledovat faul ve vápně. Rozhodčí jeho úmysl prokoukl, přesto mu kartu za simulování neudělil. "Cítil jsem tam lehký kontakt, tak jsem spadl. O faul se ale nejednalo," přiznal novinářům Kušnír.

Všechno si pětadvacetiletý ostravský rodák vynahradil po hodině hry, kdy sám zavezl míč k pokutovému území a po přiťuknutí Kadlece ho potáhl vápnem a do protipohybu brankáře Špita chladnokrevně rozhodl o osudu utkání. "Jsem za tu branku velmi šťastný, chtěl bych jí věnovat své mamince, která před několika týdny zemřela. Hraji teď především pro ni."

Tato trefa nakonec zařídila letenskému celku cenné tři body nad zatím neporaženým Jabloncem, ke kterému se navíc Sparta přiblížila na jediný bod. "Přitom jsme ale vůbec nezačali dobře. Hosté hráli dobře organizovaně, občas i zahrozili a my bez pořádného pohybu měli problémy," popisoval rozpačitý výkon z úvodu utkání.

Závěr první pětačtyřicetiminutovky, stejně jako druhý poločas, však už jeho tým naprosto ovládl. "Jablonec se hodně zatáhl a tak se zápas změnil v čekání na první branku. Po ní už jsme byli mnohem uvolněnější," uzavřel vydařeného sparťanského představení Kušnír. Teď je čas, aby Sparta pohodu z domácí soutěže přenesla také do Evropské ligy, kde jí čeká PSV Eindhoven.