Klokani z Vršovic zdolali Dynamo krásnými střelami

[b]Aktualizováno[/b]. Hráči Bohemians 1905 vyhráli v nedělním utkání 7. kola Gambrinus ligy doma nad Dynamem České Budějovice 2:0. Obě branky padly po krásných střelách ve druhém poločase - v 63. minutě se trefil útočník Škoda, pět minut před koncem z volného kopu střídající Jiří Kaufman

Vršovičtí vstřelili v probíhající sezoně za šest kol jen dva góly, v krizi jsou i České Budějovice, které za poslední čtyři ligová kola nezískaly ani bod. Souboj obou týmů ze spodku tabulky v prvním poločase nenabídl žádnou velkou fotbalovou podívanou, hrálo se především ve středu pole a diváci se nedočkali ani žádné větší brankové příležitosti.

Mírně aktivnějším týmem byli domácí, jenže ve finální fázi nedokázali Jihočechy nijak překvapit. Centrované míče odvracela budějovická obrana bez větších problémů, v soubojích jeden na jednoho se nedokázal nikdo z dvaadvaceti fotbalistů výrazněji prosadit. Hodně pasivní byla také hra Českých Budějovic, které za prvních pětačtyřicet minut vůbec nevyslaly střelu na branku vršovického týmu. Reprezentační trenér a předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Ivan Hašek, který zápas navštívil, se v prvním poločase pohledem na hřiště hodně nudil.

Domácí ve své snaze jít za vedoucí brankou pokračovali i po změně stran, v 57. minutě to po ráně Rótha v Ďolíčku jen zahučelo, pokus domácího záložníka totiž zneškodnil gólman Budějovic Kučera. Domácí fotbalisté se nakonec dočkali nejen první branky zápasu, ale i krásného fotbalového momentu. Škoda se na šestnáctce uvolnil, tvrdě se opřel do míče, který od břevna zamířil do sítě, a hráči Bohemians 1905 šli do vedení. Svěřenci trenéra Hoftycha chtěli přidat i druhou branku a to se jim povedlo pět minut před koncem.

Domácí trenér poslal na hřiště útočníka Jiřího Kaufmana, který se po pár sekundách na hřišti ukázal v nejlepším světle. Jeho přímý kop z pětadvaceti metrů obletěl budějovickou zeď a v cestě mezi tyče mu nezabránil ani hostující gólman Kučera. Bohemians 1905 tak zvítězili v něděním utkání 2:0 a připsali si svou druhou výhru v letošním ligovém ročníku.

Gambrinus liga, 7. kolo:

Bohemians 1905 - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 63. Škoda, 85. J. Kaufman. Rozhodčí: Bílek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Janek, Štohanzl, Rychlík - Sedláček, Benát, Meszároš. Diváci: 6538.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Janek, Štohanzl, Róth (90. I. Hašek ml.), Hrdlička - Škoda (71. Hartig), Ibragimov (85. J. Kaufman).

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Horejš, Žižka - Stráský, Homoláč (70. Hudson), Benát (83. Dolejš), Leština - Sedláček (64. Ondrášek), Meszároš.