Fanoušci byli fantastičtí, pochvaloval si Lafata

Fanoušci byli fantastičtí, pochvaloval si Lafata

Lepší dárek ke svým osmadvacetiletým narozeninám si nemohl přát. Jablonecký útočník David Lafata vstřelil rivalovi z Liberce v severočeském derby vítěznou branku, a zajistil tak svému týmu důležité tři body. "Jsem rád, že jsme se fanouškům odvděčili za povzbuzování vítězstvím," nezakrýval radost střelec.

"Jsem strašně rád, že jsme triumfovali. Na jaře jsme hráli skoro pořád na jednu branku a nedokázali jsme jim dát gól. Máme z toho teď samozřejmě skvělé pocity. Před zápasem jsme si říkali, že i kdybychom tam měli ten gól nějak dotlačit, že Liberec dnes prostě už porazit musíme. Díky bohu, že se to podařilo," oddechl si Lafata, který si vítěznou brankou dal dárek k osmadvacátým narozeninám.

Jablonečtí chtěli mimo prestižního vítězství v derby odčinit také porážku z minulého kola na Spartě. "Pro nás je výhra velmi důležitá. Po porážce na Letné jsme se zaprvé chtěli udržet na předních místech tabulky a zadruhé jsme chtěli triumfovat kvůli Liberci a lidem, protože je to hodně prestižní derby. Před utkáním jsme často slýchali, že už musíme Slovan porazit. Fanoušci byli fantastičtí. Jsem rád, že jsme se jim odvděčili za povzbuzování vítězstvím," řekl spokojeně Lafata, který mohl vstřelit branku už na konci prvního poločasu, tutovku však neproměnil.

Liberecké mohl poslat do vedení hned v úvodu Andrej Kerič, dvakrát se dostal do výtečné pozice, ani jednou ovšem síť za Špitem nerozvlnil. "Keričovi se stejně jako mně také zatím gólově příliš nedaří. Jsem rád, že si to ještě o jeden zápas prodloužil," prohlásil Lafata, který byl v sestavě domácích jediným hrotovým hráčem.

"Rozestavením jsme hráli na jednoho útočníka, ale Marek Jarolím i Anes Haurdič měli hodně ofenzivní úkoly, takže se dá říci, že jsme měli vepředu skoro tři útočníky," sdělil jablonecký forvard, kterého za velkého aplausu jabloneckých příznivců vystřídal v 75. minutě Vošahlík.

"Bylo tam hodně osobních soubojů, tak jsem přepustil místo čerstvému hráči," vysvětlil Lafata, kterého vstřelený gól velmi těšil. "Jsem za něj rád, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli," dodal na závěr autor vítězné trefy.