Skvostné derby v Manchesteru rozlouskl Owen

Manchester United porazil v ostře sledovaném derby městského rivala City 4:3, soupeře připravil o neporazitelnost a poskočil na první místo tabulky. Všechno díky brance Michaela Owena ze šestadevadesáté minuty!

Aktuální tabulka Premier Leage

Oba manchesterské celky nastupovaly do nedělního zápasu s velkým očekáváním. Úřadující mistr z Old Trafford přivítal na domácí půdě dosud neporažený Manchester City, v jehož základní sestavě se objevil i bývalý útočník United Carlos Tévez.

Emočně nabitý duel se lépe vydařil svěřencům Alexe Fergusona, kteří od druhé minuty vedli zásluhou Waynea Rooneyho. Nebojácní "Citizens" se na soupeře za necelou čtvrthodinu dotáhli, když se o vyrovnávací branku postaral Barry, a do druhé půle se nastupovalo za nerozhodného stavu.

Pouhé čtyři minuty po zahájení druhého poločasu šli United znovu do vedení, tentokrát zásluhou Fletchera. City museli opět dotahovat, což se jim podařilo v 52. minutě díky gólu Bellamyho. Domácí se nechtěli s nerozhodným stavem smířit a devět minut před koncem základní hrací doby se znovu trefil Fletcher a celý Old Trafford počítal se třemi body.

Skóre se ale opět měnilo, když se v poslední minutě podruhé trefil Bellamy. Světelná tabule ukazovala nerozhodný stav a dělba bodů byla na spadnutí. Svou kvalitu a zkušenosti však prokázal střídající Michael Owen, který zajistil domácím výhru sedmým gólem zápasu.

V nedělních zápasech se dařilo i dalším domácím celkům, když na vlastním hřišti nejprve plně bodoval Wolverhampton, jenž si poradil s Fulhamem 2:1, a hladkou výhru 3:0 si do tabulky připsali také fotbalisté Evertonu, kteří jasně přehráli Blackburn a poskočili na třinácté místo.