Vyloučení mě překvapilo, říká Petr Čech

Chelsea přišla po sobotní prohře 1:3 s Wiganem nejen o tři body a první místo v průběžné tabulce Premier League, ale připsala si také první porážku v nové sezoně. V utkání byl také vyloučen český gólman Petr Čech, jenž za červenou kartu automaticky dostal stop na nejbližší ligové utkání.

Vyloučení mě překvapilo, říká Petr Čech
Čech byl vyloučen v 53. minutě, kdy v pokutovém území londýnského mužstva po kontaktu s brankářem zůstal na zemi Hugo Rodallega z Wiganu. Hlavní rozhodčí Phil Dowd nařídil penaltu a českou reprezentační jedničku poslal předčasně pod sprchy. "Penalta byla přísná. Vyloučení mě překvapilo, nebyl jsem totiž naším posledním hráčem, protože za mými zády zabíhal Ashley Cole," uvedl na vlastních internetových stránkách Čech, který kvůli první červené kartě v dresu Chelsea přijde i o nadcházející důležitý duel s Liverpoolem.

Londýňané na překvapivě rozjetý Wigan nestačili od úvodních minut zápasu. Své o tom ví nejen vykartovaný Čech, ale také trenér Carlo Ancelotti. "Wigan hrál velmi dobře. Předvedli skvělou organizační hrou a tím mě osobně velmi překvapili. Hráli jsme špatně a Wigan byl prostě lepší. K útoku využívali celou plochu hřiště a byli velmi rychlí. Výsledek utkání je spravedlivý. Takovou hru jsem sice neočekával, ale musíme se soustředit na další utkání," citují webové stránky mužstva hlavního kouče, jehož názor sdílí i český brankář. "Hráli jsme opravdu špatně. Neplnili jsme to, co jsme si před zápasem řekli v kabině," dodal Čech.

Sedmadvacetiletý český gólman dostal v Chelsea svou první červenou kartu. Vyloučen byl před sobotním nešťastným incidentem jen jednou, v září 2000, tehdy ještě v dresu Blšan. V brance londýnského mužstva nahradí Čecha pravděpodobně Portugalec Hilário.

Wigan - Chelsea