Majewski bere zápasy s ČR a SR jako začátek nové éry

Majewski bere zápasy s ČR a SR jako začátek nové éry

Bez několika stabilních hráčů a s minimálními šancemi na postup se v pondělí v tréninkovém centru ve Wronkách setkali reprezentanti Polska na srazu před závěrečnými dvěma zápasy kvalifikace mistrovství světa v Jihoafrické republice. V sobotu 10. října čeká na výběr trenéra Stefana Majewského v Praze souboj s Českem a potom v středu 14. října doma v Chorzówe proti aktuálnímu lídrovi tabulky 3. kvalifikační skupiny Slovensku.

"Oba zápasy chceme vyhrát. Pro některé hráče to bude začátek v reprezentácii, která bude na vrcholu na ME 2012. Souboj v Praze bude mimořádně důležitý. Pro mě jako trenéra by bylo velmi dobré, kdybychom začali výhrou. Máme málo času na zásadní změny, určitě však proti Česku nastoupíme s dvěma útočníky. Cílem je dát nějaké góly, protože s tím jsme měli v posledních duelech největší problémy," řekl na začátku srazu dočasný trenér polské reprezentace Stefan Majewski, který ji převzal po odvolaném nizozemském kormidelníkovi Leovi Beenhakkerovi.

Poláci mají už jen teoretickou šanci na konečné druhé místo v tabucke znamenající účast v baráži o postup na MS 2010. Existují tedy reálné obavy, že souboj se Slovenskem v Chorzówe se bude hrát před poloprázdným hledištěm. "Nevěřím, že tribuny stadionu v Chorzówe budou prázdné. Mám informace, že zájem o vstupenky je poměrně velký. Média nám bohužel udělala medvědí službu. Čím více zpráv o nezájmu polských fanoušků se objevuje, tím je horší klima okolo reprezentace,“ pokračoval lodivod polské reprezentace.

Majewski si "dovolil" vynechat v nominaci některé hráče, kteří měli za Beenhakkera místo v reprezentaci skoro "předplacené". Místo nich pozval několik fotbalistů bez výraznějších reprezentačních zkušeností, resp. s kterými už v drese s orlicí na hrudi málokdo počítal. "Myslím si, že jsem se rozhodl správně. Nominace se nerodila lehce, věřím však těm, které jsem povolal. Nemohu dopředu slíbit šest bodů z těchto dvou zápasů. Asi by mě i tak nikdo nebral vážně. Ve sportu třeba mít určitou dávku pokory, respektu před soupeři. Mohu však slíbit jedno - uděláme všechno, abychom zvítězili nad Českem i Slovenskem,“ uzavřel Stefan Majewski.