Reprezentace ladí formu na závěr kvalifikace

Reprezentace ladí formu na závěr kvalifikace

Trenér českého národního týmu Ivan Hašek v pondělí kolem poledne přivítal v hotelu Praha všechny reprezentanty, které povolal k zápasům kvalifikace o účast na mistrovství světa 2010 proti Polsku a Severnímu Irsku. Později po 14. hodině přiletěl jen Milan Baroš.

Reprezentační kádr, před nímž stojí úkol v sobotu 10. října zvítězit na Letné nad Polskem a ve středu 14. řijna v Edenu nad Severním Irskem, se po srazu zúčastnil akce se zaměstnanci společnosti T-Mobile, která patří mezi generální sponzory, a odpoledne odjel na zámek Štiřín u Prahy. Ve známém prostředí se bude připravovat až do sobotního utkání s Poláky. Bude využívat regeneračních možností zámku a na tréninky bude jezdit jako při minulém reprezentačním dvojzápase na hřiště do nedalekých Kunic.

"Dnes absolvujeme jenom lehký regenerační trénink. Většina hráčů v neděli hrála ligu, někteří cestovali do Prahy celou noc. Nepojedeme ani na derby Slavia - Sparta, budeme ho sledovat v televizi. Pro mě je prvořadé, že v půl páté se dají do práce lékaři a prohlédnou důkladně čtyři reprezentanty, kteří přijeli s lehkými zraneními. Není ani jedno vážnějšího charakteru a nezabrání jim, aby v sobotu nastoupili. Ale nebudeme nic podceňovat, vyšetření budou detailní a terapie začne ihned. Nechci v sobotu žádné riziko," prohlásil Ivan Hašek.

Odpoledne už byl na Štiříně i Milan Baroš, který měl složité letecké spojení z Turecka. Také hrál v neděli ligu v dresu Galatasaray Istanbul. Vzhledem k náročnosti utkání chce Ivan Hašek kádr ještě rozšířit. "Po derby v pondělí večer a nebo nejpozději v úterý dopoledne donominujeme ještě jednoho až dvě hráče," podotkl reprezentační kouč.

Opět bude mít možnost s týmem pracovat celých deset dnů. "Naším prvním úkolem bude, aby hráči byli fyzicky a psychicky odpočinutí. Sezona běží, začíná se kumulovat únava a zranění, většina našich reprezentantů hraje v tempu středa - neděle - středa, zátěž je veliká. Budeme pod velkým tlakem, protože hned ten první zápas s Polskem musíme bezpodmínečně vyhrát. Nic jiného nemůžeme. Žádné klopýtnutí si nemůžeme dovolit. Čili chci mít odpočaté hráče v dobré náladě, optimálně připravené," hovořil Ivan Hašek o tom, co ho čeká.

Tréninky tedy budou spíše lehčí a především taktického charakteru. "Musíme do hráčů dostat určitou taktiku, kterou připravujeme. Vyhodnocujeme poznatky o Polácích a není to jednoduché. Jsou pro nás méně čitelní než byli ještě nedávno. Vyměnil se trenér a spousta hráčů. Celá obrana včetně brankářů je nová. Poláci mají ještě minimální šanci se na mistrovství světa probojovat a rozhodně k nám nepřijedou hrát přátelské utkání. Podle toho ta naše taktika bude i vypadat. Vyhrát musíme my, čili žádné oťukávání a vyčkávání, budeme hrát směrem dopředu," prozradil reprezentační kouč.

Do soboty by měly být vyřešeny všechny taktické detaily hry české reprezentace. Taktovka by podle Haškových náznaků měla být svěřena od počátku Tomáši Rosickému, který už v Arsenalu po dlouhé zdravotní pauze hraje zcela pravidelně a daří se mu. Rozestavění týmu by mělo být ofenzivní, měli by být jasní střelci případných penalt a podobně. "Tréninky máme připravené tak, abychom tento úkol splnili. Věřím, že po posledních dvou zápasech kvalifikace v Praze budou diváci spokojeni a podaří se nám postoupit na mistrovství světa," dodal Ivan Hašek.