Rosický: S fyzičkou problém nemám

Rosický: S fyzičkou problém nemám

Na pondělní sraz české fotbalové reprezentace dorazil i záložník Arsenalu Tomáš Rosický, který v nedělním zápase proti Blackburnu (6:2) oslavil devětadvacáté narozeniny. Rosický cítí, že se po každém odehraném duelu zlepšuje a podle svých slov je momentálně na správné cestě zpět na vrchol.

Český záložník v neděli oslavil devětadvacetiny, když byl u vysoké výhry nad Blackburnem. "Byl to hektický zápas, hráli jsme, a pak jsem ještě musel stihnout letadlo. Přiletěl jsem asi ve 22 hodin, takže oslava byla jen v úzkém rodinném kruhu. Asi se tomu ani nedá říct oslava," smál se Rosický při pondělním srazu s novináři v budově T-Mobile na pražských Roztylech.

Od posledního reprezentačního srazu, který proběhl před měsícem, se v londýnském celku pravidelně zapojuje do hry. "Cítím, že jsem na správné cestě. Naskočil jsem do posledních šesti zápasů. Pravidelně chodím v 70. minutě ze hřiště, trenér Wenger mě takhle zatěžuje. Potřeboval jsem zase pravidelně hrát, to prostě nic jiného nenahradí," říká tvořivý záložník.

Žádné zdravotní problémy Rosický momentálně nemá. "Necítím se vyčerpaný, nebo na dně. Po zápasech jsem unavený, ale s fyzičkou nemám problém. Až nastoupím a odehraji celých devadesát minut, uvidíme, jaké stopy to na mně zanechá," uvedl.

Podle něj má Arsenal na to, aby znovu bojoval o nejvyšší příčky. "Asi nejlepší pocit jsem měl z nedělního utkání proti Blackburnu. Sice nám nevyšel začátek, ale pak jsme ukázali, že jsme v ofenzivě velmi silní. Každý z týmu si ten zápas užíval. Ukázali jsme, že nejsme horší než ostatní mužstva bojující nahoře," myslí si devětadvacetiletý záložník.

"Třeba v zápase s Manchesterem United byli kluci lepší, proti Manchesteru City to byl oboustranně velmi dobrý a vyrovnaný fotbal, bohužel jsme však udělali hrubky v obraně. Nicméně celý tým si z toho vzal ponaučení, podařilo se nám uspět na Fulhamu, kde se vždycky hraje hodně těžký fyzický fotbal. Zlepšili jsme obranu a výsledky se znovu dostavily," dodal Rosický.

Český záložník příliš nepochopil gesta a vystoupení útočníka "Citizens" Emmanuela Adebayora, který běžel oslavit svůj gól před sektor fanoušků Arsenalu, a poté ještě šlápl útočníkovi Robinu van Persiemu do obličeje. "Po zápase už s ním nikdo moc mluvit nechtěl. Je to jeho věc, jak zareaguje na oslavu gólu, ale spíše jsme byli v šoku z toho, co provedl Van Persiemu. Bylo vidět, že to chtěl udělat, i když pak tvrdil něco jiného. Ještě předtím tam měl zákrok na Fábregase. Každý, kdo to na hřišti viděl, věděl, že šlo o úmysl," kroutil hlavou Rosický.

Už prý proběhly první náznaky toho, že by s Arsenalem mohl prodloužit kontrakt. "Zatím to není aktuální, s manažerem Wengerem jsme se o tom bavili, ale není to žádné vyjednávání. Uvidíme, jak se to vyvine, hlavně musí vydržet zdraví. Myslím, že po fotbalové stránce bych neměl problém nějaké angažmá sehnat, kdybych se v Arsenalu nedohodl," přiznal.

Na reprezentaci se Rosický těšil, i když tuší, že ani dvě výhry nemusejí posunout svěřence Ivana Haška do baráže. "Musíme doufat, že Slovinci ztratí. Nejhorší scénář by asi byl, kdybychom ztratili také my. Z naší strany tam ale musí být výraznější motivace a nadšení, na hřišti by mělo být znát, že stále bojujeme o mistrovství světa a Polákům už nejde o nic," věří.

O tom, zda Čechům pomohou hráči Slovenska, nechtěl spekulovat. "Myslím, že Slovákům to může být úplně jedno, budou se soustředit především na svůj výkon a především na postup, ale věřím, že do toho půjdou i s cílem vyhrát," uzavřel Rosický.