Čech: Mentalita Poláků a Čechů je podobná

Čech: Mentalita Poláků a Čechů je podobná

Branku české reprezentace bude v sobotním klíčovém střetnutí kvalifikace o účast na mistrovství světa 2010 proti Polsku v Praze na stadionu Sparty hájit Petr Čech. Gólman Chelsea v pátek na tiskové konferenci před tréninkem v Edenu hovořil o aktuální situaci v týmu.

"Mužstvo se připravovalo velmi zodpovědně a je v něm velmi dobrá nálada. Hráči se na zápas těší a doufám, že tuhle pohodu přeneseme v sobotu na hřiště a tam ji pořádně prodáme," prohlásil Petr Čech.

Uvnitř týmu se mluví jen o vítězství, které je cestou k nadějím na start v baráži z druhé pozice ve skupině. "Samozřejmě, že nejdříve musíme Polsko porazit a pak můžeme hrát ve středu proti Severnímu Irsku o všechno. Osobně si myslím, že utkání se bude podobat tomu v Chorzówě. Mentalita polských a českých fotbalistů je podobná. Využívá intuice a chytrosti a z toho bývají obvykle zápasy, v nichž je dost šancí na vstřelení gólu. Bylo tomu tak v únoru na Kypru, kde jsme prohráli 0:2, i v Chorzówě - tam jsme podlehli 1:2. My jsme měli hodně šancí, ale neproměnili jsme je, Poláci měli dost příležitostí, ale vždycky dvě proměnili. Teď je to potřeba na domácí půdě změnit," uvažoval brankář reprezentace.

Čech se snažil získat hodně informací o svých polských protějšcích a také útočnících. "Polsko má na výběr ze dvou zkušených brankářů. Do reprezentace se vrátil po delší době Jerzy Dudek. I když za Real Madrid většinou v lize nechytá, tak odehrál spoustu pohárových zápasů a má toho hodně za sebou. Bude stejně dobrý jako dříve. Když člověk denně trénuje s hráči Realu Madrid, tak se denně utkává s velkou kvalitou. Wojciech Kowalewski chytal v Šachtaru Doněck, Spartaku Moskva, teď chytá v řecké lize za Iraklis Soluň, za dvanáct let profesionální kariéry má vysoké renomé. Pokud jde o útočníky, tak jen doufám, že naše obrana nepustí žádného z nich do šance," řekl Petr Čech.

O vývoji zápasu nechtěl příliš spekulovat. "Bude důležité dát gól brzy, to určí ráz utkání. Ale bojovat budeme až do konce se stoprocentní koncentrací, protože všichni víme, že ve fotbale padají rozhodující góly i v 94. minutě," dodal Petr Čech.

K tématu si také můžete přečíst:

Hašek: Sionka znám dobře a věřím mu
Mynář: Zápas Česka s Polskem nemá favorita
Přejeme Česku, ozývá se ze Slovenska
Lístky pouze do pátku do 18:00!
Za Svěrkoše povolán Sionko
Poláci se chystají na Česko a Slovensko
Rosický: S fyzičkou problém nemám
Reprezentace ladí formu na závěr kvalifikace
Kušníra po výhře v derby vítal v reprezentaci potlesk
Hašek:Musíme hrát tak, aby na nás lidé byli hrdí
Plán Čechů: Zdolat Polsko a věřit Slovensku
Čech: Mentalita Poláků a Čechů je podobná