Teplice s přehledem zvítězily a dostaly se do čela

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Teplic si po výhře 3:0 v Příbrami připsaly do tabulky cenné tři body, které je minimálně do pondělí vynesly do čela Gambrinus ligy. Skóre otevřel v první půli Mareš, který půl hodiny před koncem zvýšil na 2:0. Třetí branku hostů vstřelil veterán Severočechů Verbíř.

V prvním poločase měli Příbramští mírnou převahu, ale hra obou týmů v citelném chladu a za velmi studeného deště působila velmi nezáživně, neměla vysoké tempo, scházela jí přesnost a hrálo se téměř bez šancí. Domácí měli do přestávky dvě nadějnější situace, ale obě odvrátil stoper Teplic Lukáš a Klesa neproměnil ve 33. min. gólovou příležitost po centru Rodrigueze. Výtečně zasáhl brankář hostí Grigar. Téměř vzápětí ve 34. minutě Tepličtí vyučili tým Příbrami v efektivitě. Jakub Mareš si dokázal zpracovat skákavou přihrávku a z otočky se trefil k tyči na 0:1. Domácí se snažili ještě aktivnější hrou do přestávky vyrovnat, ale žádnou příležitost si k tomu nevypracovali.

Po změně stran mělo utkání vyšší tempo a první velkou příležitost měl tým Teplic. Mahmutovič šel v 50. minutě sám na brankář Kubečka, ovšem ten jeho šanci zlikvidoval pádem pod jeho nohy. Zápas se postupně stával teplickou příručkou účinnosti hry cizím hřišti a mužstvo Příbrami dostávalo jednu lekci za druhou. V 60. minutě si špatně krytý Jakub Mareš našel dobře místo v malém čtverci brankáře Kubečka a centr tečoval hlavou přesně do sítě na 0:2. V 83. minutě převzal sedmatřicetiletý Pavel Verbíř centr na hranici velkého vápna a technickou střelou k tyči uzavřel skóre na 0:3. Tepličtí měli po zdařilém brejku jednu obrovskou šanci také v 64. minutě, ale Krbeček duchapřítomně míč centrovaný na zcela volného Mahmutoviče skluzem odkopl.

Příbramští se velmi snažili zejména za stavu 0:2 ještě utkání zvrátit, vypracovali si dvě příležitosti, ale Nohýnkovu ránu po vtipném obloučku Huni Grigar vyrazil a Rodriguez z dorážky netrefil bránu, Huňa zase nedokázal zasáhnout centr do Grigarova malého čtverce. Střídání ani změny v rozestavění domácím nepomohly a tři body odjely do Teplic. Od vyšší kruté porážky zachránil Příbram několika vynikajícími zákroky Lukáš Krbeček.

FK Příbram - FK Teplice 0:3 (0:1)
Branka: 34. a 60. Mareš, 83. Verbíř. Rozhodčí: Adam - Chytil, Slavík. ŽK: Videgla - Klein, Vachoušek.

1. FK Příbram: L. Krbeček - Šmejkal, Müller, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, Rodriguez da Silva (73. Pilík), Dort (57. Nohýnek), Hušbauer (77. Videgla) - Huňa. Trenér: Karol Marko.

FK Teplice: Grigar - Vidlička, P. Lukáš, Smejkal Matula - Verbíř, Ljevakovič (81. Stožický), Klein, Vachoušek - Mahmutovič (90. Kalivoda), Mareš (75. Vondrášek). Trenér: Jiří Plíšek