Trenéru Uhrinovi se ani po zisku tří bodů neulevilo

Trenéru Uhrinovi se ani po zisku tří bodů neulevilo

Mladá Boleslav se po šesti zápasech dočkala vítězství. Podařilo se jí to v domácím utkání proti Bohemians Praha, kterou porazila 4:2. "Bylo to hodně náročné na psychiku," přiznal kouč vítězů Dušan Uhrin, kterému se však zatím po předchozích nepříznivých výsledcích stále neulevilo.

Smutně se po utkání hovořilo hostujícímu kouči Jaromíru Jindráčkovi. "Těžko se mi to hodnotí. Dnes jsme myslím předvedli i v deseti dobrý výkon, na body to ale nestačilo. Čekali jsme, že domácí zpočátku vyvinou tlak, se štěstím jsme ho přežili. Poté jsme převzali iniciativu, snažili se hrát na brejky a po jednom z nich jsme vstřelili gól. Pro nás to bylo velmi dobré, pro soupeře už horší, protože posléze hůře kombinoval. Soupeř však po naší chybě v závěru poločasu vyrovnal, což ho velmi nakoplo," prohlásil Jindráček.

"Tvář protivníka se poté změnila, ve druhém poločase hráli domácí dobře, vstřelili gól z pokutového kopu. Pod vlivem, že hráli proti deseti, pokračovali následně trochu v opatrné hře. My jsme nechtěli prohrát. I když Mladá Boleslav zvýšila na 3:1, dokázali jsme snížit a pak jsme měli minuty, kdy jsme hráli velmi dobře. Branku jsme ovšem nedali. V závěru jsme hráli vabank a inkasovali počtvrté," litoval trenér Bohemians Praha.

Naopak radost z tříbodového zisku a ukončení série šesti zápasů bez výhry měl po utkání mladoboleslavský kormidelník Dušan Uhrin. "Do zápasu jsme vstupovali s tím, že to chceme za každou cenu už protrhnout a zlomit. Myslím si, že jsme celý zápas, vyjma dvou hluchých míst, byli aktivní. Kdybychom na začátku proměnili svoje šance, tak utkání nemuselo být tak dramatické. Měli jsme hodně šancí. Soupeř pohrozil ze standardních situací. Dostali jsme dvě laciné branky. Protože jsme chtěli dnes vyhrát za každou cenu, byly tam z naší strany někdy až moc živelné situace," prohlásil Uhrin.

Kouči Středočechů mohl po utkání spadnout velký balvan ze srdce. Jeho svěřenci po šestizápasové šňůře bez vítězství konečně zabrali. "Na psychiku to bylo samozřejmě náročné. Jestli se mi ale hodně ulevilo, to asi ne. Jsme v jedné třetině soutěže, máme další zápasy před sebou. Těch bodů nemáme tolik, aby se mi ulevilo. Musíme jich ještě pár získat," řekl Uhrin.

Středočeši protrhli střeleckou smůlu z posledních zápasů, Bohemians nastříleli čtyři branky a získali tři body. Pro Mladou Boleslav by tak zápas s Pražany mohl být pověstným zlomem k lepšímu směrem do následujících duelů. "Jestli to bude zlom, ukáže až budoucnost. Spoustu zápasů jsme prohráli o gól, měli jsme v nich spoustu šancí, ale nedali z nich góly. Až čas ukáže, jestli byl tento zápas zlomový," dodal Uhrin, který zařadil do základní sestavy oba reprezentanty do dvaceti let, kteří se vrátili ze světového šampionátu v Egyptě.

Oba předvedli dobrý výkon, Chramosta navíc vstřelil důležitý vyrovnávací gól. "Zařadil jsem dnes do základu hráče, kteří měli největší formu. Myslím si, že jak Fabián, tak Chramosta odehráli dobrý zápas," liboval si Uhrin.