Střelec Ordoš: Hráli jsme za trenéra

Střelec Ordoš: Hráli jsme za trenéra

Stejně jako v minulé sezoně na podzim se hráči Sigmy Olomouc chytli výsledkově v zápase s Brnem, tehdy zvítězili na půdě soupeře, v neděli stejného soupeře rozdrtili doma 5:0. Po utkání hráči přiznali, že hráli za trenéra Psotku, který by v případě neúspěchu u týmu skončil.

"Trenér nám to před utkáním říkal, že hrajeme o jeho budoucnost," přiznal po utkání domácí útočník Michal Ordoš, který dal v utkání první a čtvrtý gól Sigmy. "O to větší radost máme, že jsme zápas zvládli," potěšilo Ordoše. Ten nastoupil v utkání na místě podhrotového hráče, přesto se dalo říct, že měla Sigma na hřišti čtyři útočníky a všechny to táhlo dopředu. "Nemyslím, že by Brno zaskočilo to, že jsme byli na hřišti čtyři útočníci. Spíš jsme soupeře překonali naším tempem," myslel si Ordoš.

Sám si v utkání zaběhal více než obvykle. "Na hrotu je to více o sprintech, pod hrotem je třeba se víc vracet a víc se člověk naběhá. Ale já jsem na takovém postu hrával celý dorost a snad jsem to nezapomněl," doufá. Je třeba uznat, že kromě střelby gólů zaujal Ordoš i svou kreativitou.

Hodně těžkou pozici měl před utkáním trenér Zdeněk Psotka a po vítězném utkání si pořádně oddechl. "Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří v týdnu vytvářeli kolem týmu pozitivní atmosféru. Fanoušci přišli i v sobotu na trénink a to nás opravdu hodně povzbuzovalo," těšilo Psotku.

Na konkrétní dotaz, zda by v případě neúspěchu skončil, však odpovídat nechtěl. "Už jsem řekl, že atmosféra byla napjatá a v takové pozici by to nebylo překvapivé. Ale jestli by k tomu opravdu došlo, to by muselo zodpovědět vedení," dodal Psotka.

Zato hosté odjížděli z Brna jako zpráskaní psi. "Takový hanebný výkon, to snad ani nejde komentovat," zlobil se brankář Tomáš Bureš. "První poločas byl úplně katastrofální, Sigma nás pořád přečíslovala a chodila si středem obrany jak chtěla."

Ve druhém poločase už se podle Bureše o nic nehrálo. "To už se zápas jen dohrával. Domácí byli v pohodě a my pořád hrozní." Pět inkasovaných gólů mu zkazilo návrat na stadion, kde v minulosti působil. "Takhle jsem si to nepředstavoval," uznal.

Také brněnský trenér Miroslav Beránek se na moc slov nezmohl. "Domácí byli jasně lepší a vyhráli zaslouženě. Měli jsme šanci na začátku zápasu a bohužel jsme ji neproměnili. To pak hru poznamenalo. Některé góly jsme dostali po pěkných akcích domácích, některé po našich velkých chybách," stručně shrnul hrozivé vystoupení svého souboru.