Brankář Slavie Dennis Romanovs byl vážně zraněn

Brankář Slavie Dennis Romanovs byl vážně zraněn

V 83. minutě nedělního střetnutí Gambrinus ligy SK Kladno - SK Slavia Praha (0:2) byl vážně zraněn lotyšský brankář týmu Slavie Dennis Romanovs. Byl odvezen záchrannou službou přímo z hrací plochy do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Podle první diagnózy učiněné lékaři Slavie na hrací ploše má Romanovs na hlavě mnohočetné tržné rány, zhmožděný krk a jeho zdravotní stav se nyní zjišťuje detailním vyšetřením zejména kvůli podezření na zranění kržní páteře.

V 83. minutě šel Romanovs, který chytal v první lize letos na podzim poprvé a podal velmi dobrý výkon, do souboje s hráči Kladna při zákroku na centr ze strany a kryl míč na zemi. Přitom se dostal do tvrdého střetu s Jaromírem Šilhanem a kladenský hráč mu nechtěně šlápl na hlavu kopačkou. Měl vyšší kolíky na hluboký terén, a ty způsobily velké množství tržných ran.

Romanovs byl v bezvědomí a po sedmi minutách oživování přijela přímo na hrací plochu sanitka. Nakonec se jednatřicetiletý brankář Slavie probral a při transportu do nemocnice byl při vědomí.

"Jeho stav byl tak vážný, že se lékaři rozhodli ho dále neošetřovat na místě, ale rovnou ho transportovat do nemocnice. Největším problémem je podle lékařů podezření na zmoždění či jiné poškození krční páteře," řekl agentuře Mediafax Ondřej Zlámal, tiskový mluvčí Slavie.

Jaromír Šilhan se přišel Romanovsovi omluvit ještě před transportem do Prahy a komunikovali spolu.

"Deniss dnes dostal šanci, protože tvrdě pracuje a koneckonců Martin Vaniak už má svůj věk. Musíme řešit brankářskou otázku dříve či později a na Romanovse spoléháme. Měl být jedničkou už od začátku sezony, ale pokazil mu to trest pro evropské poháry. Teď zase zranění, které muže být vážné. Čekám na zprávy z nemocnice o jeho stavu," prohlásil trenér Slavie Karel Jarolím.

Romanovsovo zranění zřejmě nebude mít žádné zdravotní následky