Uhrin: Teplice nás v závěru i v deseti zatlačily

Uhrin: Teplice nás v závěru i v deseti zatlačily

Fotbalisté Teplic ani podvanácté v sezoně nenašli přemožitele, v sobotu remizovali na domácí půdě s Mladou Boleslaví 2:2 a stále drží vedení v tabulce. Severočeši dvakrát dotahovali, zápas dohrávali v deseti a nakonec jsou podle slov trenéra Jiřího Plíška s jedním bodem spokojení. Žlutomodří nerozehráli zápas příliš dobře a dvakrát museli proti Mladé Boleslavi dotahovat. Podle trenéra Teplic Plíška šlo o nekoncentrovanost obrany.

"Zkomplikovali jsme si zápas dvěma lacinými góly, nedokázali jsme soupeře pohlídat. Hlavně v postavení obrany jsme měli při těch brankách problém. I proto jsme nesbírali odražené míče," uvedl na pozápasové tiskové konferenci.

I přesto tepličtí fotbalisté předvedli velmi kvalitní výkon, dvakrát srovnali a především ve druhém poločase svého soupeře zatlačili. Nevadil jim ani fakt, že v závěrečných dvaceti minutách hráli bez vyloučeného Mareše. "Ukázali jsme velkou vnitřní sílu, šli jsme za vítězstvím, měli šance, ale nepodařilo se nám je proměnit. S bodem jsme nakonec spokojení, diváci se bavili, navíc jsme hráli proti těžkému soupeři," prohlásil teplický trenér.

Nejhorším článkem zápasu byl sudí Zelinka, který několikrát svým verdiktem poškodil především teplické hráče a v 70. minutě sporně vyloučil útočníka Jakuba Mareše. "Nechci to moc hodnotit, ještě jsem to neviděl ani na videu. Ale bylo tam několik situací, které mohli být ze strany sudího vyřešeny citlivěji," diplomaticky pronesl Plíšek.

Teplického kouče potěšila i atmosféra, tři a půl tisíce diváků narozdíl od předchozích zápasů Na Stínadlech fandilo. "Mělo to v kabině odezvu. Je třeba lidem poděkovat, hráči to na hřišti pozitivně vnímali," dodal Plíšek.

Trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší byl s bodovým ziskem spokojený, přesto našel momenty, které se mu nelíbily. "Byl to zajímavý zápas, plný šancí na obou stranách. První půli se nám dařilo, po změně stran nám ale narušilo koncepci dvojí zranění, ze hřiště museli Sylvestre a Poláček. Ti hráči, kteří je nahradili, se nedostali do utkání, nestíhali v osobních soubojích. Musím dneska pochválit Millera, Sylvestreho a Chramostu. Teplice byly aktivní, v závěru nás i v deseti zatlačily," přiznal mladoboleslavský trenér.

Vyhecovaný závěr utkání prý byl podobný zápasům v rumunské lize, kde Uhrin v minulosti působil. "Tam je každý zápas takový, bylo to vyhrocené, v Rumunsku je to na denním pořádku. Nicméně tenhle zápas by tam určitě patřil k těm lepším," řekl Uhrin mladší.

Teplický kapitán Petr Lukáš podal do zápisu o utkání námitku proti vyloučení útočníka Mareše. "V kabině ani nemluví, je z toho celý špatný a sedí tam jako mokrá slepice," uvedl Lukáš ke spornému vyloučení. Podle záložníka Mladé Boleslavi Kysely šlo o jasné vyloučení. "Ohnal se rukou, trefil mě do nosu. Byla to jasná červená karta," nabídl svou verzi Kysela.