Tepličtí přivítají Olomouc, v sázce bude 2. místo

Tepličtí přivítají Olomouc, v sázce bude 2. místo

Pondělní zápas Teplic s oslabenou Olomoucí zakončí program 15. ligového kola a domácí se v případě jakéhokoli bodového zisku vrátí na druhé místo, o které je v sobotu připravila Slavia. Naopak zvítězí-li Olomouc, srovná s oběma těmito týmy krok.

Tepličtí chtějí snížit osmibodový náskok vedoucího Liberce. "Více zápasů jsme v poslední době hráli na hřištích soupeřů. Potřebujeme dovezené zisky podpořit domácí výhrou a vzhledem k tomu, že se jedná o střetnutí sousedů v tabulce, je jasné, jaký má zápas náboj," řekl trenér VLASTIMIL MAREČEK.

K dispozici bude mít kompletní kádr. "Víme, že domácí loučení s podzimem bude těžké. Olomouc má dlouhodobě dobře složený celek, ale my chceme poslední utkání v domácím prostředí zvládnout," prohlásil Mareček, jenž by uvítal pomoc diváků. "Vždy, když jich přijde dost, tak je cítit jejich podpora," uvedl teplický kouč.

Olomouc se bude muset obejít bez Hudce, Gaúcha, Glose, Rajky, Špiláčka a Babniče

Kádr Olomouce opět rozdrolily zdravotní problémy. Představy kouče Petra Uličného o optimální sestavě se zhroutily po zranění Hudce, Gaúcha, Glose i Rojky, chybí i potrestaný Špiláček a do hry nejspíš ani tentokrát ještě nezasáhne rekonvalescent Babnič. Krajně nejistý je také Kovářův start. "Je to smůla, ale provází nás to prakticky celý podzim. Budeme s tím bojovat," řekl ULIČNÝ.

Hanákům ve vyhlídkách nepřejí ani historické ukazatele. Poslední vítězství nad Teplicemi je už přes čtyři roky staré, od té doby Sigma ze sedmi pokusů vydolovala pouhé dvě remízy. "Teplice mají výborný podzim, i když nyní se jim nedaří dávat góly. To ale nic neubírá jejich kvalitě. A my máme po prohře s Jihlavou co napravovat," uvedl Uličný.

Zápas začne v 16:40, v přímém přenosu ho bude vysílat televize Prima. Hlavnímu rozhodčímu Helebrantovi budou pomáhat asistenti Kordula a Ondo.

[ 4.12.2005 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]