LM: Plašil přihrál. Necid se trefil. Real postoupil

Jediným týmem, který si ve středečních zápasech 5. kola Ligy mistrů zajistil postup do osmifinále, je Real. Madridský celek porazil Curych 1:0 a díky remíze AC Milán s Marseille 1:1 mu postup už neunikne. Z českých hráčů se v nejlepším světle představil Tomáš Necid, který gólem pomohl moskevskému CSKA zdolat Wolfsburg 2:1.

Výsledky a tabulky Ligy mistrů

Real sice nenavázal na první vzájemný duel s Curychem, ovšem tři body stejně získal. Jedinou branku utkání na Santiago Bernabéu vstřelil už v 21. minutě Gonzalo Higuaín. Svěřenci kouče Pellegriniho mají po výhře 1:0 na kontě deset bodů a po remíze z Milána mají před závěrečným zápasem v základní skupině jistý postup. Závěrečných dvacet minut odehrál Cristiano Ronaldo, který se na trávník vrátil po dlouhé absenci zaviněné zraněním.

V Miláně se ve druhém zápase skupiny C mezi domácím AC a Olympiquem Marseille urodil nerozhodný výsledek 1:1. Na trefu Borriella z 10. minuty ovšem zareagoval Lucho González. Hosté si mohli odvézt i tři body, ale Diawara trefil jen tyč. Marseille ztrácí na třetím místě na AC pouhý bod a o druhém postupujícím se tak rozhodne až v závěrečných utkáních.

Ve skupině B se z vítězství radovali i dva čeští hráči. Útočník CSKA Moskva Tomáš Necid pomohl svým gólem porazit v důležitém utkání Wolfsburg 2:1. Ruský celek se tak na svého soupeře v tabulce bodově dotáhl a bude s ním v posledním duelu na dálku soupeřit o postup.

Velké překvapení se urodilo ve druhém zápase skupiny. Besiktas dokázal překvapivě zvítězit na hřišti Manchesteru United 1:0. O vítězství istanbulského klubu rozhodl už po dvaceti minutách přesnou trefou Tello. Svěřenci kouče Fergusona sice na Old Trafford prohráli po dlouhých 23 zápasech, ovšem osmifinále už United neunikne. V hostující sestavě nenastoupil Tomáš Sivok.

Až závěrečné kolo základních skupiny musí rozhodnout o druhém postupujícím celku také ve skupině A. Dlouho to vypadalo, že Černý Petr zůstane Bayernu Mnichov, který se přes hodinu trápil na svém hřišti s Maccabi Haifa. V 62. minutě ale hrozbu vyřazení odvrátil Ivica Olič, jež jako jediný dokázal překonat gólmana Davidoviče.

Svěřencům kouče van Gaala navíc pomohlo Bordeaux. Domácí, kteří si postup do vyřazovací části soutěže zajistilo už v předstihu, byli v utkání s Juventusem lepším týmem a svou převahu zužitkovali dvěma góly. V úvodní trefě měl prsty i záložník Bordeaux Jaroslav Plašil, jehož centr poslal do sítě Fernando. Turínský celek má na Bayern v tabulce náskok jediného bodu a v posledním zápase si ve vzájemném utkání zahrají o postup.

Ve skupině D si postup v předstihu zajistilo PortoChelsea. Ve vzájemném zápase se z výhry radovali Londýňané, kteří přehráli domácí Porto 1:0 brankou Anelky. Čisté konto si připsal brankář Petr Čech. Ve druhém duelu skupiny pak APOEL Nikósie remizoval s madridským Atlétikem 1:1. V dresu hostů odehrál celé utkání Tomáš Ujfaluši.