Kadlec: Doufám, že na Strahově bude na co koukat

Kadlec: Doufám, že na Strahově bude na co koukat

V lize dosud neporažení fotbalisté pražské Sparty zavítají v sobotu na Strahov, kde se utkají s vršovickými Bohemians 1905. Výkop pražského derby je stanoven na 18.15 a přímým přenosem jej vysílá program ČT4 Sport.

Ve sparťanském kádru jsou dva hráči, kteří se mohou pochlubit minulostí v zelenobílém dresu Bohemians 1905. Jsou jimi zkušený brankář Jaromír Blažek a mladík Václav Kadlec. "Zápas s Bohemkou je pro mě jako každý jiný," prohlásil mladý útočník. "Určitě se ale těším, duely s 'klokany' mají vždycky velký náboj a doufám, že i na trávníku bude na co koukat," dodal sedmnáctiletý Kadlec.

Sparťanský trenér Jozef Chovanec nevidí výhodu v tom, že se bude hrát na Strahově. "O to, že se nebude hrát v Ďolíčku, ale na Strahově, se nezajímám. Od počátku sezony jsme o tom věděli, bral jsem to jako fakt. Já osobně jsem v Ďolíčku hrál rád, byly to super zápasy. V tento moment to ale neřeším," podotkl sparťanský lodivod.

Letenský celek podle očekávání oproti poslednímu zápasu s Libercem pozmění základní sestavu. "V našem kádru se zvyšuje konkurence, chybělo nám možná šest hráčů základní sestavy a stejně jsme to proti Slovanu zvládli. Proti Bohemians 1905 nastoupíme v poněkud pozměněné sestavě, protože se nám vracejí hráči, kteří měli karetní tresty. Věřím, že právě oni ještě zvýší naši kvalitu. Navíc nás ještě čekají zápasy Evropské ligy, s čímž také musíme počítat. Naším jednoznačným cílem bude uspět," uvedl Chovanec.

Za Spartu určitě nenastoupí Patrik Berger, drobné problémy mají také Juraj Kucka a Martin Zeman. "Očekávám ze strany vršovického mužstva důraz na samé hranici pravidel. Ovšem takovým přístupem se Bohemians 1905 vyznačují v každém zápase, nejen v utkáních proti nám," předpovídá trenér Sparty.

Tým Bohemians 1905 poslední dvě utkání vyhrál a i v rozlučce s fanoušky chce Hoftychův celek bodovat. "Určitě chceme zakončit sezonu důstojným výkonem. Chtěli bychom Spartu potrápit a sebrat jí nějaký ten bod," věří kouč "klokanů".

V utkání proti sobě nastoupí dvě nejlepší obrany celé soutěže. Do té "zelenobílé" se navíc po jednozápasovém trestu vrací Jiří Rychlík. Přesto si Hoftych myslí, že by se klidně v sobotu na Strahově mohly konat gólové hody. "Může se stát, že se góly rozsypou, ale určitě je u nás prioritou zodpovědná defenziva. Sparta má kvalitnější hráče než my, navíc teď hrají ve velké pohodě. Působí hodně disciplinovaně, vracejí se ve velkém počtu a pro nás bude hodně složité jejich obranu překonat," ocenil Hoftych hru letenského soupeře.

Trenéři Bohemians 1905 se nebudou moct spolehnout na své klíčové hráče. Jsou totiž buď zranění, nemocní nebo mají karetní trest. "Největším naším problémem je ten, že nám budou chybět zkušení a kreativní hráči. Nemůžeme počítat s Kaufmanem, Štohanzlem, Hartigem, Pepou Jindřiškem i dlouhodobě zraněným Lukášem Adamem. To jsou všechno hráči, kteří umějí nějakým způsobem soupeře překvapit a je velká škoda, že jejich pomoci nebudeme moct využít. I proto to v našem případě bude spíše o poctivé hře," uvedl Hoftych.

S kým naopak může vršovický lodivod počítat, jsou fanoušci "zelenobílých". Přesto není Hoftych úplně nadšen místem konání zápasu: "Pro nás je Strahov nevýhodou v tom ohledu, že bychom měli Spartu raději v Ďolíčku, na sevřenějším stadionu. V Ďolíčku je momentálně navíc i špatný terén a Spartě by to dělalo větší problémy. Na druhou stranu se na Strahov z důvodu vítězství nad Kladnem vracíme s příjemnými vzpomínkami, což může být výhoda právě v tomto utkání," hledí k sobotě s nadějí Hoftych.