Beránek: Udělali jsme tlustou čáru, jdeme na Slavii

Beránek: Udělali jsme tlustou čáru, jdeme na Slavii

Hráči v tabulce až osmé Slavie Praha nastoupí v neděli od 17 hodin v Synot Tip Areně proti dvanáctému Brnu. Oběma celkům se letos nedaří, i proto by se se svými fanoušky rády rozloučily tříbodovým ziskem, který by jim dodal před zimní pauzou alespoň částečný klid.

Brno vyhrálo jediné z posledních jedenácti prvoligových utkání a nálada v klubu je hodně mizerná. Svěřenci trenéra Miroslava Beránka naposledy ostudně podlehli 0:3 doma tehdy posledním Českým Budějovicím a koučova pozice se hodně otřásá. Minimálně do konce podzimu však dostal od vedení 1. FC Brno důvěru. "Debakl jsme si vyříkali, ale jak to probíhalo, to zůstane v kabině. Udělali jsme tlustou čáru a chystáme se na Slavii," poznamenal Beránek.

Právě s obhájcem titulu Brno získalo v úvodu podzimní sezony jedno ze čtyř letošních vítězství. Ovšem uspět v Edenu při současné formě Beránkova týmu bude velmi těžké. I sám trenér si to velmi dobře uvědomuje. "Jestli chceme uspět, musíme podat výkon na hranici možností. Nesmí chybět sebeobětování, bezchybná defenziva podpořená vynikajícím gólmanem, produktivita a také nezbytné štěstí," nastínil Beránek cestu k bodovému zisku.

Hostům v posledním letošním utkání nepomůže kapitán Trousil, který se sice v minulém kole po téměř devíti měsících vrátil na prvoligový trávník, ale začátkem týdne podstoupil další operaci chodidla, při níž mu lékaři vytáhli zpevňovací šroub. Mimo hru pravděpodobně bude i exslávistický bek Dřížďal, jehož trápí záda. Nejistý je start stopera Jílka.