V El Clásicu uspěla Barcelona, Ujfaluši má tři body

Do čela španělské Primera División se opět vrátila Barcelona. Katalánci totiž v souboji o první příčku v tabulce porazili v rámci 12. kola Real Madrid 1:0. Slavné El Clásico rozhodl jedinou brankou Zlatan Ibrahimovič. Na druhé vítězství v sezóně dosáhlo Atlético, které v madridském derby nasázelo Espaňolu čtyři branky.

Výsledky a tabulka Primera División

Fanoušci po celém světě se dočkali jednoho velkého návratu. Po téměř dvouměsíční pauze zaviněné zraněním nastoupil v základní sestavě Realu Cristiano Ronaldo. Ovšem ani hvězdný portugalský záložník nezabránil těsné porážce, kterou “Bílému baletu“ uštědřil v 56. minutě Zlatan Ibrahimovič.

Do vedení ovšem mohl jít Real, když tutovku Ronalda zlikvidoval gólman Barcy Valdés. Hosté vstoupili aktivněji i do druhé půle, ale střelu Higuaína na poslední chvíli zablokoval stoper Puyol. Gól ovšem padl na druhé straně, když centr Alvese uklidil za Cassilasova záda Ibrahimovič. O chvíli později šel sice předčasně do sprch po druhé žluté Busquets, ale Real přesilovku nevyužil.

Naopak vedení Barcelony mohl pojistit Yaya Toué s Piquém, ovšem ani oni neskórovali. V nastaveném čase ještě uviděl od sudího červenou kartu i madridský Lassan Diarra. Barcelona tak Real v El Clásicu porazila 1:0 a vrátila se do čela Primera División.

Bodově se na Real mohla dotáhnout Sevilla. Ta ovšem v zápase 12. kola ztratila poté, co s Málagou jen remizovala 2:2. Hosté dokonce po první půli vedli o dvě branky, jenže bod favoritovi zajistil dvěma trefami Luís Fabiano.

Jen remízu si připsala také Valencia, která remizovala 1:1 s Mallorkou. Netopýři sice vedli po trefě Davida Villy, jenže po té neproměnili několik brankových příležitostí a hosté toho dokázali využít. Pět minut před koncem totiž proměnil pokutový kop Borja Valero.

V sobotu po ztrátách Sevilly a Valecnie dokázal získat tři body pouze Gijón. Sporting na domácím hřišti změřil síly s Villarrealem a o osudu utkání rozhodl až druhý poločas. Patnáct minut před koncem zápasu totiž fauloval v pokutovém území stoper Gonzalo Rodríguez, který byl správěn vyloučen. Pokutový kop sice gólman López Riverovy zneškodnil, ale s rychlou dorážkou přispěchal Mate Bilič, který ta Gijónu zařídil hubené vítězství. V závěru neproměnili domácí ani druhou penaltu.

Hned tři týmy se ve 12. kole Primera División radovaly z vítězství na hřišti soupeře. Z Almeríe si odvezlo po překvapivě jednoznačném průběhu Bilbao. Hosté vedli po trefách Martíneze a Ustaritze už po půli o dva góly a v pohodovém utkání zvítězili 4:1. Jediná trefa pak ke třem bodům stačila Osasuně, která vyhrála na hřišti Zaragozy a La Coruni. Deportivo si tak odvezlo tři body ze Santanderu.

Druhého vítězství v sezóně se dočkali hráči Atlétika. Domácí v sestavě s Tomášem Ujfalušim zdolali v madridském derby Espaňol jasně 4:0 a v tabulce se posunuli na sedmnácté místo. Dvě trefy zařídil Sergio Agüero. Debakl si odvezl i nováček z Jerezu, který inkasoval v Getafe pět branek. Hattrickem se na výhře 5:1 podílel Roberto Soldado.

Velký obrat byl k vidění ve Valladolidu. Domácí celek vedl v 5. minutě po trefě Costy nad Tenerfie už 3:0 a vypadalo to na jasné vítězství Realu. Hosté ale po hodině hry snížili a dvěma góly v poslední dvacetiminutovce dokázali srovnat na 3:3 odvézt si tak cenný bod.