Obhájce titulu ztrácí náskok, podlehl Juventusu

Vedoucí Inter Milán podlehl v 15. kole Serie A Juventusu a právě Juventus spolu s AC Milán se Interu výrazně přiblížili. V římském derby slaví nejtěšnější výhru AS.

Statistiky posledního kola a aktuální ligová tabulka

Juventus po bitvě udolal Inter

Šlágr kola se hrál v Turíně. Juventus potřeboval zvítězit nad Interem, aby se náskok Interu na čele tabulky nezvyšoval. Juventus začal dobře a podařilo se mu rychle dostat do vedení, kdy se centr dostal ve vápně až k Felipe Melovi a ten se štěstím proklouznul do brány. Za pár minut ale bylo vyrovnáno. Obrana Juventusu zapoměla ve vápně na Samuela Eto'a a ten zblízka nedal Buffonovi šanci. Rozhodnutí přišlo po hodině hry, střelu Sissoka Julio Cesar pouze vyrazil, k balonu se dostal Marchisio, ten krásně obešel Samuela a zavěsil.

Ve velkém stylu zvládl svůj duel AC Milán. Ten hostil doma Sampdorii a zápas rozhodl během úvodní půlhodinky. Režii zápasu si vzal na starost Ronaldinho. Už ve druhé minutě proměnil jeho centr v první branku Borriello, po dvaceti minutách pro změnu jeho přihrávku využil Seedorf a když Pato za okamžik přidal třetí branku, bylo rozhodnuto. Zbytek zápasu už Milán zvládl vklidu a přiblížil se vedoucímu Interu.

Římské derby rozhodl Cassetti

Kolo uzavíralo římské derby. Jako favorit a zároveň "domácí" tým nastupovalo AS a po nepříliš záživném první poločase se zápas rozjel. Velkou šanci měl nejprve Zárate, trefil ale tyč a Mauriho poté vychytal Julio Sergio. Rozhodnutí přišlo 10 minut před koncem, kdy se Cassetti dostal na hranici vápna k centru a míč uklidil přesně na zadní tyč. Řím pak nevypl a naopak si vytvořil ještě několik šancí, i když dohrával bez vyloučeného Pizarra. AS tak vybojovalo tři body a tabulkou dál stoupá, posunul se už na šesté místo.

O příčku výš se drží Fiorentina. Ta doma po těžkém boji udolala Atalantu. Zápas prakticky rozhodl Juan Manuel Vargas krásnou střelou po pětadvaceti minutách hry. Fiorentina pak držela vedení, až pět minut před koncem byl vyloučen hostující Valdes a bylo rozhodnuto. V nastaveném čase pak ještě přidal pojistku Alberto Gilardino a fialky tak vydřely tři body. Naopak otáčet zápas muselo Palermo. To prohrávalo ještě v poločase doma s Cagliari brankou Matriho, ale po přestávce během deseti minut zápas otočili Budan s Kjaerem.

Parma remizovala s Janovem a drží čtvrtou příčku

Stále skvěle si vede Parma. Ta sice prohrávala na hřišti CFC Janov brankou Palacia už od 14. minuty, ale v poločase už byl výsledek nerozhodný, o což se zasloužil Jonathan Biabiany. Po hodině hry navíc Parma už vedla, znovu to bylo zásluhou Biabianyho. Výhru ale hosté neudrželi, o konečnou remízu 2:2 se postaral Raffaele Palladino. Zápas nakonec zvládla i Bologna. Ta předvedla doma proti Udine nebojácný výkon a zaslouženě vyhrála. Už v první půli vedla brankou Adailtona, ale těsně před přestávkou vyrovnal bomber Di Natale. Rozhodnutí přišlo po hodině hry, když z penalty rozhodl o výhře domácích Marco Di Vaio.

Bari dlouho trápilo Neapol, nakonec ale odjíždí bez bodu. Po bezbrankovém prvním poločase se totiž na San Paolo začali dít věci a Bari šlo rychle do vedení brankou Barreta. Quagliarella sice vyrovnal, ale po pár minutách už hosté znovu vedli brankou Ranocchii. Pak byl ale vyloučen Alessandro Parisi a hosté museli odehrát poslední půlhodinu v deseti. Neapol se tak dostala na koně a rychle vyrovnal Maggio. Celý stadion pak čekal, zda dokáží domácí zlomit odpor hostů. To se nakonec podařilo, pár minut před koncem se podruhé v zápase trefil Quagliarella a Bari tak zbyli jen oči pro pláč, což vyjádřila i červená karta pro Andreu Ranocchiu v samém závěru zápasu.

Lucarelli potopil Livorno

Livorno podlehlo doma Chievu a velký podíl na tom má kapitán Cristiano Lucarelli. Chievo začalo lépe a první branku dal už po deseti minutách Rigoni. Klíčový okamžik přišel po pětadvaceti minutách hry. Sergio Pellissier upadl ve vápně a Cristiano Lucarelli tak vehementně reklamoval u rozhodčího simulování, že viděl červenou kartu a šel pod sprchy. Livorno pak zahrozilo ze standartek, ale branku nedalo a po přestávce definitivně rozhodl Bentivoglio. Siena pak zvládla zápas s Catanií a dotáhla se na svého soupeře na chvostu tabulky. Catania sice vedla celý první poločas brankou Martíneze, ale po přestávce dokázal vyrovnat střídající Calaió. Catania ale bojovala a znovu šla do vedení druhou brankou Martíneze, to ale bylo od hostů vše. Během příštích 8 minut se totiž trefili Claudio Terzi a Michele Paolucci a Siena pak už udržela velice cennou výhru.