Bayern si na Delle Alpi zastřílel, Juventus končí

[b]Aktualizováno[/b]. Úterní zápasy nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů rozhodly o dalších čtyřech postupujících týmech. Účast v osmifinále si zajistil Bayern Mnichov, který ve vzájemném souboji o postup deklasoval Juventus na jeho hřišti 4:1. Dále jde i CSKA Moskva, Real Madrid a AC Milán.

Tabulky skupin a veškerá statistická část

Mnichovský celek sice na Delle Alpi prohrával po trefě Trezegueta, jenže po půl hodině hry srovnal z pokutového kopu klasický exekutor gólman Butt. Juventus ve druhém poločase navíc totálně odpadl a Bayern překonal nešťastného Buffona ještě třikrát. V nastaveném čase pečetil výhru Bayernu 4:1 Tymoščuk. Svěřenci kouče van Gaala se tak mohou po skalpu Staré dámy radovat z postupu do osmifinále právě na úkor Juventusu.

Ve druhém utkání skupiny A se hrálo už jen o čest. Vedoucí Bordeaux už na hřišti Maccabi Haifa postup ztratit nemohlo, nicméně neponechalo nic náhodě a připsalo si tři body i proti izraelskému soupeři. O vítězství hostů rozhodl ve 13. minutě Jussie. Záložník Jaroslav Plašil dostal volno.

Z postupu se raduje Necid s CSKA

Ze skupiny B doprovodí Manchester United CSKA Moskva. Ruský celek si totiž poradil s domácím Besiktasem 2:1. Domácí sice dokázali čtyři minuty před koncem zápasu vyrovnat poté, co se trefil Bobo. Jenže v páté nastavené minutě rozhodl o vítězství CSKA Aldonin. V souboji český reprezentantů Tomáše Sivoka s Tomášem Necidem se radoval moskevský útočník.

Ve druhém utkání skupiny se stal hrdinou útočník Manchesteru United Michael Owen. Ten totiž svým hattrickem zařídil výhru svého týmu na hřišti Wolfsburgu. Hosté přitom o zisku tří bodů rozhodli až v posledních sedmi minutách utkání. Německý celek tak obsadil ve skupině třetí místo a zahraje si alespoň Evropskou ligu.

Real si s AC Milán postup pohlídaly

AC Milán se kromě svého výkonu na hřišti Curychu soustředil i na druhý duel skupiny mezi Marseille a Realem Madrid. Italský velkoklub na hřišti outsidera ze Švýcarska dlouho prohrával, ale nakonec si odvezl alespoň bod, když po hodině hry srovnal na 1:1 z pokutového kopu Ronaldinho. Milánské AC nakonec mohlo i prohrát, protože Marseille v domácím prostředí Realu podlehlo.

O skalp francouzského týmu se nejvíce podílel uzdravený záložník Cristiano Ronaldo, který nejprve poslal hosty parádní střelou z trestného kopu do vedení a poté v závěru utkání pečetil výhru “Bílého baletu“ na konečných 1:3. Ze skupiny C tak do osmifinále putuje Real a AC Milán.

Zajímavé výsledky se udály ve skupině D, kde už bylo před závěrečnými zápasy o postupující Chelsea a Portu rozhodnuto. Londýnský velkoklub nastoupil proti APOELu Nikósie s několika náhradníky a kyperské celek toho využil. Bod za remízu 2:2 APOELu zařídil v 87. minutě Mirosavljevič. Ani bodový zisk ale kyperskému celku nepomohl do Evropské ligy. Tu si totiž nakonec zahraje madridské Atlético, které na svém hřišti podlehlo Portu 0:3.

Skupina A:

Juventus Turín - Bayern Mnichov 1:4 (1:1)
Branky: 19. Trezeguet - 30. Butt z pen., 52. Olič, 83. Gomez, 90+2. Tymoščuk.
Český obránce Zdeněk Grygera zůstal jen na lavičce náhradníků Juventusu Turín.

Maccabi Haifa - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)
Branka: 13. Jussie.
Bordeaux už mělo jistý postup do další fáze, a tak trenér českého záložníka Jaroslava Plašila v utkání šetří.

Tabulka skupiny A:
1. GIRONDINS BORDEAUX 6 5 1 0 9:2 15
2. BAYERN MNICHOV 6 3 1 2 9:5 10
3. Juventus Turín 6 2 2 2 4:7 8
4. Maccabi Haifa 6 0 0 6 0:8 0

Skupina B:

Besiktas Istanbul - CSKA Moskva 1:2 (0:1)
Branky: 86. Bobo - 41. Krasič, 90+5. Aldonin.
Český obránce Tomáš Sivok nastoupil za Besiktas v základní sestavě, stejně jako jeho krajan Tomáš Necid v dresu CSKA Moskva. Sivok dostal v nastaveném čase žlutou kartu a celkově naběhal 10 710 metrů, Tomáš Necid odehrál celé utkání a naběhal 10 920 metrů.

VfL Wolfsburg - Manchester United 1:3 (0:1)
Branky: 56. Džeko - 44., 83. a 90+1. Owen.
Český obránce Jan Šimůnek zůstal jen na lavičce náhradníků Wolfsburgu.

FC Curych - AC Milán 1:1 (1:0)
Branky: 29. Gajič - 65. Ronaldinho z pen. ČK: 63. Rochat (C).
Český záložník Marek Jankulovski zůstal jen na lavičce náhradníků AC Milán.

Olympique Marseille - Real Madrid 1:3 (1:1)
Branky: 11. Lucho González - 5. a 83. C. Ronaldo, 60. Raúl Albiol.

FC Chelsea - APOEL Nikósie 2:2 (2:1)
Branky: 19. Essien, 26. Drogba - 6. Žewlakow, 87. Mirosavljevič.
Český brankář Petr Čech nebyl k utkání nominován, šanci v dresu Chelsea dostali ve větší míře náhradníci.

Atlético Madrid - FC Porto 0:3 (0:2)
Branky: 2. Bruno Alves, 15. Falcao, 76. Hulk.
Český obránce Tomáš Ujfaluši nebyl k utkání v dresu Atlétika nominován.