Kouč Beránek povede hráče Brna i v jarní části

Kouč Beránek povede hráče Brna i v jarní části

Kouč brněnských fotbalistů Miroslav Beránek má i po mizerné podzimní části Gambrinus ligy důvěru vedení klubu a povede tým v jarních odvetách. Rozhodlo o tom ve středu představenstvo 1. FC Brno, které více než čtyři hodiny rozebíralo příčiny neúspěchu.

"Trenér Miroslav Beránek povede fotbalisty 1. FC Brno i v jarní části Gambrinus ligy," píše se ve středečním prohlášení moravského klubu. Nyní tedy ustanou spekulace, které se týkaly Beránkova odvolání poté, co jeho mužstvo doma ostudně prohrálo 21. listopadu na domácí půdě 0:3 s tehdy posledními Českými Budějovicemi.

"Byl to asi nejslabší výkon mužstva, které jsem kdy vedl doma. Nemám pro něj vysvětlení. Nic z toho, co jsme si řekli, hráči neudělali. Divákům bych se chtěl omluvit," pravil tehdy Beránek. Ovšem odstoupit sám nehodlal. "Z boje neutíkám, protože pořád mám sílu. Záleží na tom, jak se rozhodne vedení klubu," poznamenal zkušený kouč, který právě před rokem nastoupil v Brně do současné funkce.

V létě ještě zastával pozici sportovního ředitele a podílel se na současné skladbě kádru, který výtečně vstoupil do sezony. Ovšem z posledních dvanácti utkání Moravané pouze jednou vyhráli a na 12. pozici mají jen šestibodový náskok na sestupové pásmo. "Po vyslechnutí analýzy trenéra Miroslava Beránka se představenstvo jednomyslně rozhodlo ponechat jej ve funkci hlavního kouče i pro jarní část Gambrinus ligy," stojí v tisové zprávě 1. FC Brno. Změny během zimní přestávky se tak budou týkat výhradně hráčského kádru.