Brno už není poslední, na dno poslalo Most

Brno už není poslední, na dno poslalo Most

Brněnští fotbalisté porazili Most 1:0 a opustili poslední příčku v tabulce, na níž vydrželi - kromě krátkého intermezza ve 13. kole - od konce srpna. "Černého Petra" přitom předali právě svému nedělnímu soupeři. Rozhodl o tom v 62. minutě Aleš Besta.

Brňané začali ofenzivně a už ve druhé minutě se Večeřova střela odrazila od země těsně nad břevno. Touto akcí ale na celý poločas skončil výraznější vzruch před oběma brankami. Most se očividně zaměřil na udržení čistého skóre a na zisk bodu za bezbrankovou remízu. Záměru odpovídala i taktika dokonale zabezpečené obrany a pouze sporadických pokusů o protiútoky.

Domácí sice měli míč pod kontrolou, kombinovali ale hodně do šířky a neměli zbraň, kterou by soupeře překvapili. Snaha o přenášení hry do útoku nakopávanými míči domácím fotbalistům také nevycházela, neboť zadáci Mostu stačili nepřesné akce s přehledem zastavovat.

Za celý první poločas Brno kloudně nevystřelilo na branku. Most, který se soustředil na defenzivu, pak zahrozil pouze jednou ve 37. minutě, kdy Škodovu střelu z hranice trestného území stačil brankář Václavík vyrazit. Tři minuty před přestávkou rozhodčí Adámek odpustil Mostu pokutový kop, když Brezina loktem srazil brněnského útočníka Švancaru.

Ve druhé půli Brno výrazně přidalo

Po změně stran Brňané svého soupeře zatlačili do obrany. Horejšovu střelu stačili obránci Mostu ještě vyrazit, vzápětí vyhlavičkoval míč z brankové čáry Macek. Tlak domácích fotbalistů pokračoval, přetížená obrana Mostu často jen s vypětím sil stačila pouze odkopávat míče bez přesného určení spoluhráči.

Tlak Brňané korunovali brankou v 62. minutě, když Besta svůj únik z levé strany zakončil střelou, kterou brankář Svoboda sice vyrazil, ale proti opakovanému pokusu téhož hráče, k němuž se míč šťastně odrazil, byl bezmocný. Hráči Mostu po inkasovaném gólu protestovali, že brněnský hráč pomohl míči do sítě rukou, ale u rozhodčího neuspěli.

Ani po obdržené brance se Most nezmohl na vážnější ohrožení brněnské branky. K útočení se až na malé výjimky vůbec nedostali a Brno si tak svou výhru bez problémů pohlídalo. Ligový nováček se tak po třetí prohře v řadě propadl až na dno tabulky.

Výsledek zápasu 15. kola:
1. FC Brno - Baník Most 1:0 (0:0).
Branka: 62. Besta. Rozhodčí: Adámek - Goňa, Kubáň. ŽK: Sitarčík, Škoda, Novotný, Boček. Diváci: 1880.

Sestavy:

Brno: Václavík - Baláž, Horejš, Trousil, P. Siegl (57. Kuncl) - Partyš (89. Vrána), Večeřa, Chlup, Besta - P. Mezlík, Švancara (81. Schuster). Trenér: Mazura.

Most: Svoboda - Jarmich, Novotný, Škerle, Sitarčík - Macek, Škoda, Pilař (66. Čížek), Jendruščák (66. Hruška) - Brzezina, H. Siegl (79. Boček). Trenér: Bičovský.

[ 4.12.2005 - eFotbal / ČTK. Foto: MARSfoto ]