AC Milán nestačil na Palermo, Inter jen remizoval

Šestnácté kolo italské Serie A příliš nepřálo prvním dvěma celkům tabulky, zatímco druhý AC Milán prohrál s Palermem 0:2, vedoucí Inter jen remizoval s Atalantou 1:1.

Aktuální tabulka Serie A

Milánské AC drželo krok s Palermem jen prvních čtyřicet pět minut. Do druhé půle však vstoupil hostující celek velmi aktivně a po čtyřech minutách zásluhou Miccoliho vedl 1:0. V 62. minutě se o druhou a poslední branku zápasu postaral Bresciano.

Zaváhání svého městského rivala nevyužil Inter Milán, který mohl v případě výhry nad domácí Atalantou odskočit AC v čele tabulky na rozdíl sedmi bodů. Hostující mužstvo poslal do vedení již v 15. minutě Milito, devět minut před koncem základní hrací doby však vyrovnal Tribocchi a týmy si body rozdělily.

Fotbalisté Lazia Řím zvítězili nejtěsnějším rozdílem nad FC Janov 1:0, když se o jedinou branku zápasu postaral v 39. minutě Kolarov. Tři body si připsalo také Livorno, jež porazilo Catanii. Stejným výsledkem 2:1 skončila utkání Chievo - Fiorentina, Siena - Udine a Parma - Boloňa.

Italská fotbalová liga, nedělní výsledky 16. kola:

Bergamo - Inter Milán 1:1 (0:1)
Branky: 81. Tiribocch - 15. Milito.

Catania - Livorno 0:1 (0:0)
Branka: 88. Danilevicius.

Chievo - Fiorentina 2:1 (2:1)
Branky: 12. Pinzi, 24. Sardo - 5. Montolivo.

Siena - Udine 2:1 (0:0)
Branka: 66. Maccarone, 90. Ghezzal Abdel - 90. D'Agostino.
Český fotbalista v dresu Sieny Lukáš Jarolím nastoupil v základní sestavě a v 90. minutě byl střídán.

AC Milán - Palermo 0:2 (0:0)
Branky: 49. Miccoli, 62. Bresciano.
Český fotbalista v barvách domácího mužstva Marek Jankulovski sledoval utkání z lavičky náhradníků.

Parma - Boloňa 2:1 (0:1)
Branky: 58. Panucci, 86. Amoruso - 44. Mudingayi.

Lazio Řím - FC Janov 1:0 (1:0)
Branka: 39. Kolarov.

V neděli od 20.45 je na programu ještě utkání Sampdoria Janov - AS Řím.