Desáté místo není zklamáním

Desáté místo není zklamáním

Dnes vám přinášíme rozhovor s výkonným ředitelem FK Česká Lípa Tomášem Karlíkem, jak ho čtenářům přinesl Českolipský deník. ČFL je v tomto ročníku velmi vyrovnanou soutěží, a tak ani 10. místo není pro Arsenal zklamáním.

Přestože je Arsenal na desátém místě, na prvního ztrácí jen 6 bodů. Při tříbodovém systému je to ztráta, která neznamená nic. Proto ani poohlédnutí za podzimní sezonou není v České Lípě pesimistické.

Jaká jsou podle Vás největší pozitiva dosavadního průběhu sezónny?
Vedle výsledků jsou to určitě diváci. Máme nejvyšší průměrnou návštěvu v ČFL, naši skvělí fandové jezdí i na venkovní zápasy, takže není divu, že v některých případech jsme měli domácí prostředí i na hřišti soupeře. Za velké pozitivum spatřuji respekt všech našich soupeřů. Je vidět, že Lípa své místo na fotbalové mapě neztratila, všichni s námi musí počítat a dnes již každý ví, že to s námi nebude mít jednoduché. A to je dobře.

Jak hodnotíte letní posily? Některé se prosadily, některé musely odejít.
Tak to bývá. Jak jsme avizovali, po úspěšném jaru jsme ponechali kostru týmu a pokoušeli se jí doplňovat novými hráči. Někteří, jako Breite, Runt, Řehák i Kaňkovský, zapadli dobře, jiným se to nepodařilo a museli odejít.

Můžete už v tuhle chvíli říci, zda dojde v hráčském kádru k větším změnám či budete na jaře pokračovat v podstatě se stejným týmem?
Již z posledního přípravného zápasu s Libercem je zřejmé, že budeme zkoušet a testovat nové hráče. Vše vyvrcholí v zimní přípravě v lednu a únoru, během níž sehrajeme řadu kvalitních zápasů a to i s týmy z Gambrinus ligy. Teprve poté budeme moci říci nakolik se kádr pro jaro obmění.

Jak je pevná pozice trenéra Pavla Hradiského?
Pavel udělal velký kus práce a má všechny předpoklady s týmem pokračovat, tzn. je komunikativní, má výsledky, je českolipský patriot. Myslím, že i herně se divákům mnohá utkání líbila. Nicméně víte, jak to ve fotbale chodí, pokud jsou výsledky, je spokojenost, pokud ne, dochází ke změnám. Osobně bych si přál, aby ty výsledky byly co nejdéle ....

V A-týmu jsou převážně „přespolní“ hráči. Věříte, že se to časem změní a z určité části bude tým složen z odchovanců nebo to nevidíte v tomto ohledu příliš růžově?
Upřímně řečeno snad s výjimkou Ostravy není u nás klub od ČFL výš ( kromě B týmů), který by měl v kádru větší počet svých odchovanců. Mým přáním je, aby se Lípa stala dalším takovým místem, neboť mít v mužstvu vlastní odchovance má řadu výhod. Takový hráč má ke klubu srdeční vztah, má tu dobré zázemí, rodinu, známé, dále nemusíte řešit otázku dopravy, popř. bydlení, atd. K vychování takových hráčů je však zapotřebí řada aspektů, jako jsou systém a koncepce výchovy, vzdělaní trenéři, kvalitní soutěže, tréninkové podmínky, propojení tréninku a školy. Jsou to hodně dlouhodobé a nákladné záležitosti, ve kterých mají v jiných klubech obrovský náskok. Myslím však, že na všech výše zmíněných věcech hodně pracujeme a jsem přesvědčen, že ostatní doženeme! Chce to čas a pak věřím, že budeme produkovat špičkové hráče, jejichž největší motivací bude nastoupit za Arsenal Česká Lípa.


Celý rozhovor si můžete přečíst na www.fkceskalipa.cz