Podzim předčil očekávání

Podzim předčil očekávání

Návrat mezi třetiligovou elitu se ovčárským fotbalistům podařil excelentně. Získali primát podzimního krále. Tento úspěch se nesmazatelně zapíše zlatým písmem do historie kopané v Ovčárech a Nedomicích. Přitom před zahájením ročníku jen málokdo předpokládal, že nováček předvede takové výkony. Skutečnost předčila všechna přání. Dnes vám přinášíme obecné hodnocení ovčárských výkonů, jak ho přinesly webové stránky klubu.

K „úplné spokojenosti“ vedení Sokola po úspěšném podzimu chybí ještě zisk několika bodíků, aby odstup čela tabulky od mužstev z dolní části byl vyšší. A není to hodnocení nadnesené. Nejvíce mrzí domácí plichty s Motorletem a Vltavínem a zbytečná ztráta vedení v Liberci, neproměnění vyložených šancí proti béčku Žižkova a nevyužití přesilovky v Karlových Varech. Realizační tým ale zůstává při zemi a dobře ví proč. Vyrovnanost mužstev je letos obdivuhodná a jaro nebude vůbec jednoduché. Vraťme se však na začátek sezony. Základní divizní kádr byl v letní přestávce vhodně doplněn.

Vlivem zranění Radka Pechara se rozpadla stoperská dvojice, přesun Honzy Studeného na jeho post se ukázal správným tahem. Se zkušeným Stanislavem Ondrákem mladším byla vytvořena nová stoperská dvojice. Společně s mladičkým levonohým Horákem a zkušeným exkladenským Chalupou se podařilo stabilizovat obrannou řadu. Velkou zásluhu má i brankář Radim Straka, kterého celý podzim provázela dobrá forma. Straka kraluje třetiligovým gólmanům, když ve více než polovině zápasů uhájil nulu. Celý podzim mu kryl záda mladičký Židlický. Přestože se na hřiště v zápasech ČFL nedostal, jeho přístup k tréninkům byl příkladný. Kdo ho v jarní sezoně nahradí je prvním otazníkem pro trenéra Janečka.

Rovněž střed hřiště vyztužili hráči, kteří přinesli fotbalovou kvalitu. Výkony Martínka a zkušenosti Krejcara pozvedly hru Ovčár ve středu hřiště o patro výš. K úplné spokojenosti z jejich výkonů chybí trenéru Janečkovi lepší kvalita při zakončování šancí.

Výkony krajních záložníků Maršnera, Jeníka a Zahálky ovlivnila zranění. Pokles formy u Zdeňka Zahálky v závěru podzimu mrzí o to víc, že v úvodu podával velice dobré výkony a patřil mezi nejlepší hráče Ovčár. I tento hráč se vrací z hostování zpět do Slavie Praha. Pochvalu zaslouží stabilní výkony Milana Matějčka, přísem byla i hra nadějného Štefana.

Do zkušené útočné dvojice Hyka – Dido zapadli doposud neznámé mladé tváře Tomáš Petr a Miroslav Müller. S prvním jmenovaným se Ovčáry po podzimu loučí. Králem střelců Ovčár se po podzimu stal opět Petr Hyka s pěti góly, v závěsu jsou Dido, Müller a Ondrák se třemi.

V zimní přestávce chce vedení klubu kádr vhodně doplnit o brankáře, obránce a útočníka. Mužstvo nyní vstřebává zasloužený odpočinek před nadcházející zimní přípravou, ve které bude mít realizační tým více prostoru než v létě nejen pro nabrání fyzické kondice, ale i k odstranění některých nedostatků v herním projevu, technické vyspělosti hráčů a k nacvičení standardních situací. Úkol zní jasně: Kvalitně připravit mužstvo na těžká jarní utkání a udržet se na předních místech tabulky.