Příbramští Fantiš a Štochl absolvovali testy ve skotském Celtiku

Příbramští Fantiš a Štochl absolvovali testy ve skotském Celtiku

V závěru roku je velký zájem o mladé fotbalisty 1. FK Příbram. Antonín Fantiš byl nedávno na zkoušce v italském Juventusu, teď se pro změnu vrátil i se spoluhráčem Jakubem Štochlem z testů v Celtiku Glasgow. Fantiš se dnes svěřil, že oba Češi zanechali ve Skotsku dobrý dojem.

"Celou dobu, co jsme tam byli, nás chválili. A když se s námi nakonec trenér loučil, řekl nám, že věří, že se s námi brzy uvidí. Ale že by nám hned nabídli smlouvu k podpisu, tak to samozřejmě nebylo. O všem se nejspíš bude dál jednat," poznamenal po návratu z Glasgow sedmnáctiletý ofenzivní záložník Fantiš.

Ten byl ve skotském klubu už před rokem, nyní se tak vrátil na známá místa. "Už jsem věděl, jak to asi bude," smál se mladík tomu, že působil jako rádce příbramskému spoluhráči Štochlovi, který na stáž do Skotska zamířil s ním. "Už před týdnem v pondělí jsme tam měli hrát zápas, ale ten nakonec odpadl. Tak jsme s týmem normálně trénovali. Uvítací trénink byl docela nářez, ale pak už to bylo lepší. Byli jsme na hřišti s hráči áčka, ale pracovali jsme víc ve skupině s fotbalisty z rezervy," popisoval program v Glasgow Fantiš.

Nakonec se mladí Češi dočkali i vytoužené herní zkoušky, když kombinovaný tým Celtiku nastoupil proti podobnému výběru anglického Evertonu. "Skončilo to 1:1, dostali jsme gól asi tři minuty před koncem. Ten už jsem ale neviděl, protože jsem asi v 75. minutě střídal," vykládal příbramský talent.

"Myslím ale, že nám to utkání vyšlo. Kuba Štochl si vedl skvěle, nic nezkazil, dobře četl hru," pochválil Fantiš kamaráda a spoluhráče. "Já jsem hrál pravého záložníka, měl jsem tam pár úniků, dal nějaké centry. Neprohrával jsem souboje, to se jim prý líbilo," doplnil.

V klubu již působí někdejší příbramský talent Milan Mišůn. S ním také oba mladíci trávili hodně času. "Jezdil za námi na hotel. Samozřejmě by byl rád, kdyby se do klubu dostal další Čech, a navíc z Příbrami," poznamenal Fantiš.

Mišůn podle něj teď tvrdě pracuje na tom, aby se po zranění vrátil v lednu do plného tréninku. "Není to tak, že by se Milan ve Skotsku neprosadil. Vždyť třeba s Rangers už byl i na lavičce, ale pak přišlo zranění kolena a od té doby je na listině zraněných hráčů. Měl prostě jen smůlu a teď se s tím bude prát od začátku."

Zatímco Fantiš už ve skotském klubu byl, pro Štochla to byla první podobná zkušenost a náramně si jí pochvaloval. "Opravdu si vážím toho, že mě Celtic pozval. Každý trénink byl jako zápas. Neskutečné nasazení, daleko větší rychlost. Spoluhráči se pořád nabízejí, každý chce hrát. Když jsem dostal balón, měl jsem třeba čtyři možnosti někomu přihrát," neskrýval nadšení stoper v rozhovoru pro internetové stránky chovanecsport.cz.

Tam přiznává, že mu žádný problém nedělala ani tvrdost a důraz soupeřících hráčů. "Nejsem žádný velký technik, tvrdá hra mi není cizí. Trenéři říkali, ať do toho chodíme naplno. Hned při prvním souboji jsem dostal naloženo, tak jsem to protihráči rychle vrátil," dodal.

Stejně jako Fantiš sní i Štochl o velkém zahraničním angažmá. "Podzim se povedl mně i Příbrami. Kdybych se Celtiku zalíbil a projevil o mě zájem, splnil by se mi sen," prozradil Štochl, který si na památku nakoupil ve fanshopu dresíky i velký dres. "Já jsem nekupoval nic, měl jsem to už z loňska," usmál se Fantiš, o kterého se v poslední době zajímal i Juventus Turín. Zatím se ale jeho zástupci neozvali.

Ve hře tak jsou dál dvě zajímavé nabídky. "Každopádně je to příjemné, když takové kluby mají zájem. Jak to dopadne, nyní neřeším. Chystám se na to, že v lednu zahájím přípravu v Příbrami a když se někdo ozve, můj manažer mi dá určitě vědět. Já z Příbrami neutíkám, ale kdyby přišla konkrétní nabídka, tak bych se nebránil," doplnil Fantiš.