Teplický Pimpara kvůli problémům se srdcem možná ukončí kariéru

Teplický Pimpara kvůli problémům se srdcem možná ukončí kariéru

Dvaadvacetiletý teplický obránce Jiří Pimpara, který byl na podzim na hostování v Ústí nad Labem, možná bude muset kvůli problémům se srdcem ukončit kariéru. "Jak mi to doktorka řekla, začaly mi téct slzy," smutně vyprávěl mladý stoper.

Pimpara má od narození vrozenou srdeční vadu, podle lékařů se jedná o nedomykavost aortální chlopně. Až dosud s tím neměl vážné problémy, ale na podzim se stav talentovaného obránce zhoršil a po vyšetření v pražské nemocnici na Vinohradech se Pimpara dozvěděl, že by měl ukončit fotbalovou kariéru.

„Jak mi to doktorka řekla, začaly mi téct slzy,“ svěřil se mladý stoper. „Když máte takovou vadu, tak vás to nenechá klidným,“ dodal. Změny začal pozorovat až na podzim. „Od čtrnácti let jsem chodil pravidelně na prohlídky, a když se mi to letos zhoršilo, tak jsem se objednal na další vyšetření. Během zápasů jsem cítil bušení srdce, silnější než obvykle,“ popsal Pimpara.

„Na tréninku se rychle zadýchával, to bylo znamení, že není vše v pořádku. Fotbal je velká zátěž pro jeho srdíčko a já doufám, že to nebude až takové, jak to zatím vypadá,“ řekl trenér druholigového lídra z Ústí nad Labem Svatopluk Habanec.

Pimpara by s fotbalem skončil nerad, ale riskovat nechce. „Vada už není mírná, ale středně těžká. Kdyby bylo na mně, chtěl bych hrát, ale zdraví mám jen jedno. Nevím, co bych bez fotbalu dělal, musel bych si asi najít práci nebo dodělat školu,“ dodal "Pimpi". V lednu měl nastoupit do zimní přípravy Teplic, kde s ním kouč Jiří Plíšek počítal pro jarní část Gambrinus ligy.