Juventus vyhořel v nekompletním kole Serie A

Poslední letošní kolo Serie A výrazně ovlivnila sněhová kalamita, kvůli které byly čtyři zápasy odloženy. Ve zbylých zápasech znovu vyhořel Juventus, který ostudně podlehl doma poslední Catanii.

V sobotu se nehrálo

Poslední letošní kolo Serie A mělo odstartovat už v sobotu, ale v Bologni ani Fiorentině se nakonec nehrálo. Toskánsko totiž zasáhla silná sněhová kalamita a teploty hluboko pod bodem mrazu, oba zápasy tak byly nakonec odloženy na konec ledna. Už v sobotu bylo jasné, že se v neděli hrát ani duel Udine - Cagliari, v neděli byl pak odložen také duel CFC Janov - Bari.

Juventus podlehl poslední Catanii

Hřiště mělo k ideálnímu stavu daleko i v Turíně, nakonec se ale hrálo a Juventus na to doplatil. Už po dvaceti minutách Tiago málem svlékl dres z jednoho z útočících hráčů Catanie a kopala se penalta, kterou proti Manningerovi bezpečně proměnil Jorge Martinez. Juventus byl v první půli bezradný a vyrovnat se mu podařilo až ve druhé půli, kdy obrana Catanie zapoměla na Hasana Salihamidžiče a ten osamocen před brankářem hostí nezaváhal a vyrovnal. Juventus se pak snažil zápas rozhodnout, ale Trezeguet ani Diego své šance neproměnili a přišel trest. Catania skvěle sehrála rychlý protiútok na volného Izca a ten pár minut před koncem rozhodl o překvapivé výhře Catanie.

Juventusu se tak hodně přiblízilo římské AS. To hostilo doma Parmu a v případě výhry se mohlo posunout před svého soupeře hned za Juventus. Výhra Říma se nerodila snadno, ale Řím byl přeci jenom lepším týmem a krátce po přestávce to potvrdil brankou Nicolas Burdisso. Parma se snažila o vyrovnání, ale branku se jí dát nepodařilo a když byl pár minut před koncem vyloučen Paci, bylo rozhodnuto. V samém závěru nakonec ještě přidal pojistku Matteo Brighi a vystřelil AS Řím už na čtvrté místo v nekompletní tabulce.

Inter nezaváhal, těsně porazil Lazio

Inter si před zimou vytvořil dobrý náskok, který díky prohře Juventus a odložení zápasu AC Milán ještě navýšil. O výhře Interu nad Laziem Řím rozhodl už v první čtvrthodině brankou Samuel Eto'o, jeho branka se totiž nakonec ukázala být jedinou v zápase, přestože i Lazio mělo několik šancí. Svůj duel zvládla i Neapol, která hostila doma Chievo. Neapol sice rychle vedla, když už v sedmé minutě proměnil penaltu Marek Hamšík, po zbytek zápasu ale bylo mírně lepším týmem Chievo. To ale bylo žalostné v situacích před brankou a branku tak nedalo, Neapol tak nakonec ještě přidala pojistku Fabiem Quagliarellou na konečných 2:0.

Jediná branka stačila k výhře Palermu. To doma hostilo Sienu a o vítězství se jedinou přesnou trefou postaral Edison Cavani na konci první půle. O překvapení se naopak postaralo Livorno. To sice rychle prohrávalo se Sampdorií brankou Antonia Cassana, nakonec ale zápas zvládlo na výbornou. Ještě v první půli stihl vyrovnat Nelson Rivas a ve druhé půli už dával branky pouze Tomas Danilevičius. Svými dvěma brankami orámoval druhý poločas a zajistil tak výhru Livorna 3:1. Sampdoria navíc posledních dvacet minut dohrávala v deseti bez vyloučeného Mariuse Stankevičiuse.