Juan Verón odmítl milióny a do City nepřestoupí

Juan Verón odmítl milióny a do City nepřestoupí

Záložník Juan Sebastián Verón do Manchesteru City nepřestoupí. Čtyřiatřicetiletý fotbalista podle agentury AP odmítl nabídku anglického klubu, který pro argentinského reprezentanta připravil smlouvu na sedm milionů liber (asi 206 milionů korun) a stejnou částku měl dostat i jeho klub Estudiantes.

Čtyřiatřicetiletého hráče k odchodu do Anglie nepřemluvil ani nový trenér City Roberto Mancini, se kterým Verón hrával v Sampdorii Janov a Laziu Řím. "Dal jsem nabídku ke zvážení klubu a možná se jim bude líbit. Moje odpověď je však jasné ne. Není to otázka peněz. Odmítl jsem kvůli rodině," řekl Verón, který se před časem vzdal části platu ve prospěch mládežnických týmů Estudiantes.

Verón se do Argentiny vrátil v roce 2006 po neúspěšných angažmá v Manchesteru United a Chelsea a působení v Interu. Po příchodu oznámil, že chce v mateřském klubu ukončit kariéru a získat s ním víc trofejí než jeho otec. "Dal jsem slib a hodlám ho dodržet. Kdybych odešel, zklamal bych sebe a hlavně fanoušky," dodal.

V uplynulé sezoně Verón pomohl Estudiantes k triumfu v Poháru osvoboditelů a v minulých dvou letech byl zvolen nejlepším fotbalistou Jižní Ameriky.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.