Sparta prahne i po Sionkovi s Jarošíkem

Sparta prahne i po Sionkovi s Jarošíkem

Sparta Praha na startu zimní přípravy potvrdila, že jedná o příchodu s Jiřím Jarošíkem a Liborem Sionkem. Stvrzen byl přestup slovenského útočníka Miloše Lačného z Ružomberku. Druhý tým ligové tabulky naopak přišel o Patrika Bergra, který ukončil kvůli zdravotním potížím kariéru.

Bývalý reprezentant Jarošík, kterému skončila smlouva v ruské Samaře, se od čtvrtka začne s týmem trenéra Jozefa Chovance připravovat. Z podzimního kádru dnes na úvodním tréninku chyběl Manuel Pamič, jehož dřívější hostování ze Salcburku se Letenští snaží změnit v přestup.

"V kádru máme na startu přípravy šestadvacet hráčů a se stejným počtem bychom chtěli vstoupit také do jara. Po příchodech se samozřejmě stane, že ze současného kádru někteří hráči ubudou, ale 26 hráčů je pro jaro minimum. Čeká nás náročný program, navíc hodně zhuštěný do dvou a půl měsíce. Nechtěli bychom se dostat do potíží jako v závěru podzimu," uvedl Chovanec, jenž je současně sportovním manažerem klubu.

Sparta si dala před jarní sezonou za cíl především udržet stávající kádr. Jenže po odchodu stopera Romana Hubníka do Herthy Berlín a ztrátě Bergra musí hledat jak posilu do středu obrany, tak do středu zálohy. Hodlá vsadit na zkušenost, o čemž svědčí možný příchod Jarošíka se Sionkem, jenž má v FC Kodaň smlouvu do léta 2011. Obě strany však mají zájem na ukončení spolupráce. Lačného příchod by měl posílit útočnou sílu, k týmu se jednadvacetiletý slovenský reprezentant připojí podle všeho stejně jako Jarošík ve čtvrtek.

Bergrův odchod klubovému vedení trochu zamotal hlavu, jak sestavit zálohu. Ta sice na podzim hrála bez něj, ale Chovanec si od jeho návratu hodně sliboval. "V úterý mi však zavolal a řekl: Pepo, zkoušel jsem běhat, ale už to nejde. Týmu bych nepomohl," uvedl kouč, který prý Bergrovy pocity dobře chápe. "Zdraví je klíčové a jeho rozhodnutí nelze nijak komentovat," prohlásil Chovanec.

Jarošík je se Spartou předběžně domluven, ale definitivní rozhodnutí má padnout do poloviny ledna. Na rozdíl od něj musí sparťané jednat v případě Pamiče i s klubem. "Jednáme o tom, abychom mohli uplatnit předchozí opci, snad se dohodneme," uvedl personální ředitel Jakub Otava. Podle všeho se Letenští snaží snížit vysoké odstupné, které bylo původně stanoveno.

Sparta hodlá v přípravě vyzkoušet také mladé hráče z vlastního úspěšného dorostu. Chovancovi se dnes hlásili sedmnáctiletí Ladislav Krejčí, Roman Polom a Milan Jurdík, s týmem zahájil přípravu i Libor Došek. Mluvilo se sice o jeho odchodu do Slovácka, ale na Letné má vysoký útočník smlouvu až do léta. "Neevidujeme zatím žádnou konkrétní nabídku," prohlásil Chovanec.

V sobotu se jeho svěřenci představí na halovém turnaji Fortuna Víkend šampionů v O2 Areně, ale bez hráčů, kteří měli zdravotní problémy. Sparta tak bude hrát zřejmě bez Tomáše Řepky, Jaromíra Blažka a dalších. V neděli budou mít hráči volno a v pondělí mužstvo zamíří na soustředění do Špindlerova Mlýna.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.