Teplice našly v Altenbergu parádní podmínky

Teplice našly v Altenbergu parádní podmínky

Hráči vedoucího týmu fotbalové Gambrinus ligy FK Teplice dostávají od trenéra Jiřího Plíška zimní galeje v německém Altenbergu. Kouč severočeského mužstva ve středu novinářům řekl, že s podmínkami v německém středisku i přístupem hráčů je velmi spokojený.

Fotbalisté Teplic se v pondělí sešli po zimní dovolené a ihned odcestovali kousek za hranice do německé vesnice Altenberg, vzdálené asi 18 kilometrů od jejich základny. Tam bydlí v hotelu Lugsteinhof. Celý tým trénuje od pondělí třífázově. „Všichni hráči trénují na sto procent, nikdo nemá úlevy,“ sdělil novinářům kouč Teplic Jiří Plíšek.

Tým má celý týden hodně nabitý program. „Po snídani, kterou máme okolo osmé hodiny, chodíme do haly nebo do posilovny, kde trénujeme sílu. Po obědě máme druhou fázi, většinou v terénu, ale ve středu budeme v hale, věnujeme se kondiční složce. Večer pracujeme na kompenzačních věcech a stabilitě, pro hráče jsou připravené různé aerobiky a další cvičení. Jde hlavně o vyrovnávací cviky a protažení,“ nastínil Plíšek pravidelný program svých svěřenců.

Severočeši si německé středisko velmi pochvalují. „Našli jsme tady fantastické zázemí, které nám neposkytne ani Špindlerův Mlýn. Je tu k dispozici hala, posilovna, regenerace, našli jsme tady všechno potřebné,“ uvedl teplický trenér. Podle jeho slov hráči tvrdou přípravu snášejí velmi pozitivně. „Tento a příští týden nás čekají kondiční a stabilizační složky. Zájem a ochota trénovat je u hráčů skutečně velká, velmi dobře pochopili naší filozofii, vědí, že čím více na sobě budou pracovat, tím úspěšnější mohou být. Mužstvo dlouhodobě chválím. Tím, že to přijali a zvykli si, se nám pracuje mnohem lépe,“ dodal Plíšek.

Hráči „žlutomodrých“ ihned po příjezdu zjistili první pozitivní zprávu. „Máme tady český signál, to je asi potěšilo nejvíc,“ vtipkoval teplický trenér.

K teplickému mužstvu se stále nepřipojil obránce Michal Smejkal, který odmítl prodloužit smlouvu a i když na něj lídr tabulky uplatnil opci, hráč považuje kontrakt za neplatný. „Nejsme pod tak velkým tlakem, máme stabilní stoperskou dvojici Klein - Lukáš. Je tady i Matula, který na tom postu také může hrát. Chceme jen fotbalisty, kteří chtějí hrát za Teplice, přes to nejede vlak,“ vyjádřil se na adresu třiadvacetiletého stopera Plíšek.

Ten také popřel informace, že by Smejkal byl nespokojený kvůli tomu, že jej teplický trenér začal stavět do obrany. „Michal i jeho otec mi poděkovali za to, že jsem mu našel místo v obraně. Byl by blázen, kdyby říkal něco jiného,“ dodal Plíšek. S Teplicemi stále netrénuje ani útočník Jakub Mareš. „Je to otázka pro doktora, uvidíme, jak se bude jeho stav vyvíjet,“ řekl teplický trenér.

Fanoušci severočeského týmu čekají na některou zvučnou posilu, Plíšek ale nechce předbíhat. „Během ledna se tady mohou objevit noví hráči. Vždy to ale má dvě podmínky - ten hráč buďto musí mít výraznou kvalitu, aby ihned naskočil do základu, anebo musí mít potenciál, abychom s ním mohli dlouhodobě pracovat,“ uzavřel Plíšek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.