Vondrášek se během zimní přípravy přiučí i japonštinu

Vondrášek se během zimní přípravy přiučí i japonštinu

Už druhou tvrdou zimní přípravu pod trenérem Jiřím Plíškem absolvují fotbalisté Teplic, po podzimu vedoucího týmu Gambrinus ligy. S prvními pocity během nabírání sil a kondice se agentuře Mediafax ve středu v německém Altenbergu svěřil útočník Tomáš Vondrášek.

Dvaadvacetiletý forvard i jeho spoluhráči trénují v Altenbergu, který leží těsně za českými hranicemi, každý den třífázově. „Ráno máme snídani, pak nás v hale čeká dopolední trénink. Tam máme kruhové tréninky, nabíráme sílu. Po obědě následuje chvíle odpočinku, a potom jdeme do terénu, hodně běháme. Po večeři ještě máme takové zpestření, něco jako odreagovací trénink. Třeba v úterý jsme měli aerobik, je to na uvolnění svalů. Dohromady je to dost náročné,“ svěřil se teplický útočník.

Po perném programu už nezbývá hráčům mnoho sil. „Večer ještě koukám třeba na film, ale u něj už usínám. Nemyslím, že by někdo z kluků měl ještě jiné aktivity. Už není moc sil na rozdávání,“ přiznal Vondrášek. „Ale bez přípravy to prostě nejde, na hřišti bychom to nevydrželi. Na podzim se nám to vracelo, snad to takhle půjde dál,“ věří talentovaný útočník.

O dobrou náladu se během tvrdé přípravy tradičně stará masér Eduard Poustka. „Eda nás teďka hodně zásobuje vtipama a dalšíma hláškama, ale sám toho má dost, hodně kluků potřebuje namasírovat. Nedá se říct, že by tady byl vyloženě někdo terčem jeho vtipů, to pokaždé nějak vyplyne ze situace,“ prozradil.

Teplice testují řadu mladých a nadějných fotbalistů, což byl v minulosti i Vondráškův případ. „Je to jako každý rok, noví hráči stále přicházejí. Já jsem taky musel bojovat o to, abych vůbec mohl sedět s klukama v kabině. To se mi podařilo, nováčci to mají pouze ve svých rukou. Záleží na poctivé práci a také na tom, jak se zalíbí trenérům. Musí se jim dařit,“ poradil Vondrášek svým mladším kolegům.

Po odchodu Andreje Heska do Slovácka a nejistém zdravotním stavu dalšího útočníka Jakuba Mareše cítí dvaadvacetiletý útočník větší šanci hrát pravidelně v základní jedenáctce. „Byl bych samozřejmě rád, kdybych mohl pravidelně hrát v základu. Nicméně Kubovi Marešovi samozřejmě přeju, aby se co nejrychleji uzdravil. Stejně bude záležet až na trenérovi, jak to nakonec postaví,“ myslí si.

Vondráška i jeho spoluhráče zaskočilo počínání obránce Michala Smejkala, který v Teplicích nechce prodloužit smlouvu, a i přesto, že má ještě rok platný kontrakt, se k týmu nepřipojil. „S Michalem jsem byl v kontaktu, ale nic konkrétního mi neříkal, asi ani nemůže. Bylo to pro nás překvapení, nevíme, co za tím stálo. Mě osobně to dost mrzí, byl to můj velký kamarád. Kdyby odešel, mrzelo by mě to ještě víc,“ přiznal Vondrášek.

Ten se během přípravy stihne i pasivně zdokonalovat v japonštině. „Na pokoji jsem s Osamou Elsamnim, který se už česky docela naučil, takže si rozumíme. Občas si pouští japonské filmy, ale těm moc nerozumím, tak mě asi chce naučit něco z japonštiny. I na něm je vidět, že mu příprava dává zabrat, asi na to není zvyklý. Večer se už jenom válí na posteli nebo spí,“ uzavřel mladý útočník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.