Baník se v Turecku utká s Chorvaty, Rumuny a Ukrajinci

Baník se v Turecku utká s Chorvaty, Rumuny a Ukrajinci

Mužstvo Baníku Ostrava už zná své čtyři soupeře během herního soustředění v turecké Antalyi. Podle informace klubového vedení čekají na baníkovce Chorvaté, Rumuni a Ukrajinci.

Hned na úvod soustředění 4. února změří Baník síly s chorvatským klubem NK Osijek. Loni sedmý celek chorvatské ligy skončil po podzimu na skvělém čtvrtém místě a bojuje o účast v evropských pohárech. Nejznámějším hráčem historie klubu býval mnohonásobný reprezentant útočník Davor Šuker.

O den později 5. února prověří aktuální formu Baníku v Turecku momentálně páté mužstvo rumunské ligy Rapid Bukurešť. V loňském roce se baníkovci mohli přesvědčit na turecké půdě o síle Dinama, tentokrát je čeká minimálně stejně silný sok, který má ve svém středu tři Brazilce, dva hráče z Portugalska i borce z Nigérie, Srbska, Slovinska a Nového Zélandu.

Třetím protivníkem Baníku pak v Antalyi bude 8. února loni pátý celek chorvatské ligy NK Záhřeb. Tým pod vedením známého internacionála Igora Štimace sice přebývá po podzimu až na 14. příčce tabulky, ovšem plánuje útok na vyšší příčky. Ostatně klub, kde působili třeba i Ivica Olič nebo Robert Prosinečki, musí mít logicky daleko výraznější ambice.

Posledním zápasem kempu bude 11. února duel s ukrajinským celkem FC Zarja Lugansk. Klub z města, který proslavil rodák a světoznámý tyčkař Sergej Bubka, je v tabulce nejvyšší soutěže aktuálně na 13. místě. Střetnutí s Osijekem, Rapidem Bukurešť a Luganskem se hrají v tréninkovém centru WOW, duel se Záhřebem se uskuteční 15 km od hotelu.

PROGRAM FC BANÍK OSTRAVA V TURECKU:
4. února: NK Osijek (4. tým chorvatské ligy)
5. února: Rapid Bukurešť (5. tým rumunské ligy)
8. února: NK Záhřeb (14. tým chorvatské ligy)
11. února: Zarja Lugansk (13. tým ukrajinské ligy)

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.