Baník udolal v přípravě svůj rezervní tým

Baník udolal v přípravě svůj rezervní tým

Hráči Baníku Ostrava vyhráli v pátečním prvním přípravném utkání před startem jarní části Gambrinus ligy nad vlastním rezervním týmem 1:0 zásluhou přesné trefy Maria Ličky.

Duel na umělé trávě ve Frýdku-Místku provázelo vytrvalé husté sněžení, které zejména v poslední čtvrtině utkání dělalo hráčům značné problémy. Ligový A-tým měl i přesto nad účastníkem MSFL výraznou územní převahu a vytvářel si vyložené šance. Prosadit se ale dokázal až v 70. minutě Lička, který skóroval po centru z pravé strany.

„Utkání rozhodně splnilo účel. Rezerva se ukázala jako zdatný soupeř, proti kterému jsme ale předvedli odpovědný výkon a v podstatě šlo o festival našich zahozených šancí. Jsem rád, že jsme si ty góly schovali na příště, jinak jsme utkání odehráli s chutí. Snad jen koncovka při vstupním zápase přípravy zaskřípala,“ uvedl kouč áčka Baníku Miroslav Koubek.

V prvním poločase hrál na levém kraji obrany ligového celku makedonský mladík Kire Ristevski, ve druhé půli se pak na hrotu představil další testovaný hráč Jerry Adriano z Kapverd. „Je obtížné je hodnotit, podmínky byly opravdu složité. Jerry asi zažil utkání na sněhu poprvé v životě, do šancí se dostal, scházel mu však větší důraz při zakončení,“ doplnil kouč.

Přípravné utkání:

FC Baník Ostrava - FC Baník Ostrava B 1:0 (0:0)
Branka: 70. Lička.

Sestava Baníku - I. poločas: Baránek - Zawada, Coufal, Bolf, Ristevski - Wojnar, Greguš, Lee Hyung-Sang - Zeher, Strnad, Tomašák. II. poločas: Buček - Varadi, Neuwirth, Neves, Tchuř (77. Zawada) - Lukeš, Marek, Lička - Mičola, Jerry Adriano, Kraut.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.