O tom, jak milánské duo jede a Juventus tápe

V 19. kole italské Serie A potvrdil slabou formu Juventus. Ten nestačil doma na AC Milán a na třetím místě už ho dotáhla Neapol, která drží dlouho serii bez prohry. Co dělat ve svých zápasech měli i AS Řím a Inter.

Aktuální kolo a tabulka Serie A

Juventus nestačil Milánu

Šlágr kola byl jasný dávno dopředu. Juventus hostil Milán v přímém souboji o druhé místo a podle mnohých i v souboji o setrvání trenéra Ferrary. A tenhle souboj Juventusu vůbec nevyšel. Milán šel do vedení po půlhodině hry brankou Nesty a vedení udržel až do poločasu. Po přestávce tak musel Juventus hru otevřít a to Milán trestal. Konečnou podobu výsledku nakonec dal dvěma brankami Ronaldinho, Juventus tak doma podlehl 0:3. Trenér Ferrara ale i přes špatné výsledky dál zůstává u týmu.

Skvěle se v posledních týdnech daří Neapoli. Ta se díky víkendové výhře nad Sampdorií už dotáhla na třetí Juventus. Výhra Neapole se ale nerodila lehce, napolitáni ztratily už po dvaceti minutách zraněného Lavezziho, kterého tak musel nahradit Germán Denis. Právě Denis ale dvacet minut před koncem jedinou brankou zápas rozhodl a poslal Sampdorii domů bez bodu.

Inter musel otáčet, Řím bránil výhru

Až nečekaně težký průběh měl zápas Interu se Sienou. Inter měl hosty podle předpokladů převálcovat, jenomže Siena šla do vedení brankou Maccaroneho. Ještě v první půli sice otočili Milito se Sneijderem, hned vzápětí ale vyrovnal Ekdal a do kabin se šlo za stavu 2:2. Po hodině hry navíc přišel další šok, když Maccarone svou druhou brankou poslal Sienu do vedení. Inter ale v závěru dokázal zápas otočit, když se znovu trefil Sneijder a Samuel v nastaveném čase vystřelil Interu tři body.

Pořádně těžký zápas má za sebou i AS Řím. To sice poslal do vedení proti Chievu už v první minutě Daniele De Rossi, jenomže po deseti minutách fauloval brankář Doni, viděl červenou kartu a Římané hráli 80 minut v deseti. Chievo ale branku nedalo, Řím nakonec ještě odmítl pojistku, když penaltu za faul na Toniho neproměnil Pizarro. Řím tak nakonec udržel nejtěsnější výhru 1:0.

Floccari v Laziu: dva zápasy, tři branky

Skvěle se v Laziu uvedl Sergio Floccari. Ten se na podzim trápil v Janově, ale po příchodu do Říma ožil a pálí ostrými. Tentokrát poslal svůj tým do vedení už po čtvrthodině hry na hřišti Udine, k výhře to ale tentokrát nepomohlo. Udine má totiž ve svém středu kanonýra Di Nataleho, který svou dvanáctou brankou letos vyrovnal na konečných 1:1.

Poměrně klidnou výhru má za sebou CFC Janov. Kriketáři hostili doma Catanii a zápas se prakticky rozhodl v první půlhodině. Během ní totiž viděl hostující Bellusci dvě žluté karty a šel pod sprchy, s oslabeným soupeřem si pak už Janov poradil. Brankami se o to postarali Mesto a Sculli. Naopak pouze jedna branka stačila k výhře Palermu, proti Atalantě ji dal z penalty Edinson Cavani.

Castillo přišel, rozhodl zápas a byl vyloučen

Velmi zvláštní zápas má sebou Fiorentina. Ta hostila doma Bari a to šlo překvapivě do vedení brankou Barreta. Fiorentina ale zvládla vyrovnat ještě do poločasu, když se trefil Adrian Mutu. Po přestávce se navíc Fiorentina dostala na koně, když byl vyloučen Sergio Almiron. Do dějin zápasu tak vstoupil Jose "Nacho" Castillo. Ten v 70. minutě nahradil Donadela, v 74. brankou vystřelil Fiorentině výhru a v 79. minutě šel po červené kartě do kabin. Fiorentina už poté výhru udržela a Bari tak odjíždí bez bodu.

O výhru Livorna se postarali ti, od kterých se to nejvíc očekává. Branky domácích v duelu proti silné Parmě totiž obstarali útočné hvězdy, Francesco Tavano a Cristiano Lucarelli. Parma už poté pouze snížila brankou Džemailiho a překvapivě tak odjíždí bez bodu. Jediná branka pak stačila Cagliari k výhře na hřišti Bologny, po hodině hry jí dosáhl Alessandro Matri.