Po prohře s AS je pozici Ferrary velmi nejistá

Hráči Juventusu Turín prohráli ve 21. kole italské ligy s AS Řím na vlastním stadionu 1:2 brankou Riiseho z nastaveného času a prohloubili současnou výsledkovou krizi. Po páté ligové prohře z posledních šesti zápasů se znovu mocně otřásla už tak značně nejistá pozice trenéra "Staré dámy" Cira Ferrary. Naopak AS pojedenácté za sebou v domácí soutěži neprohrál a vyhoupl se na třetí příčku.

Velkou ranou pro hosty byla brzká ztráta útočníka Toniho, který musel kvůli zranění kolena ze hřiště už v osmé minutě. Krátce po přestávce se navíc prosadil domácí veterán Del Piero. Hosté ale vyrovnali v 69. minutě díky precizně proměněné penaltě kapitána Tottiho. Nejlepší střelec římského celku se trefil podesáté v lize.

Dalším otřesem pro turínský celek bylo vyloučení brankáře Buffona, který musel ze hřiště osm minut před koncem po sražení pronikajícího obránce Riiseho. Právě ryšavý krajní obránce rozhodl utkání, když ve třetí minutě nastaveného času překonal přesnou hlavičkou náhradníka Manningera v domácí brance.

Juventusu nepomohl k bodům ani Zdeněk Grygera, jenž odehrál na kraji obrany v ochranné masce po nedávné zlomenině nosu 75 minut.

Juventus Turín - AS Řím 1:2 (0:0)
Branky: 51. Del Piero - 69. Totti z pen., 90.+3 Riise

Catania - Parma 3:0 (1:0)