Inter skolil AC i oslaben, série Neapole pokračuje

[b]Aktualizováno[/b]. Mužstvo Interu Milán udělalo důležitý krok za obhajobou titulu mistrů italské ligy, když i přes dlouhé oslabení vyhrálo 2:0 v derby s AC Milán. V čele tabulky tak mají již devítibodový náskok, AC však má zápas k dobru.

AC Milán měl v posledních týdnech vynikající formu a v minulých třech utkáních nastřílel v průměru čtyři góly na zápas. Dnes se mu však vůbec nedařilo. A nepomohlo mu ani to, že hrál přes hodinu s výhodou jednoho hráče v poli poté, co byl za hrubý faul a následné "diskuse" vyloučen záložník Interu Wesley Sneijder.

To již bylo za stavu 1:0 pro Inter, jelikož v 10. minutě mířil přesně Diego Milito a 13. gólem sezony se znovu dotáhl na čelo tabulky střelců. AC se poté snažil o vyrovnání, ale jako by si střelecký prach vyplýtval v předchozích zápasech.

Naopak v 65. minutě zvýšila nedávná posila Interu Goran Panděv a svěřenci trenéra Josého Mourinha už náskok udrželi. Nevadilo jim ani to, že byl v poslední minutě vyloučen i stoper Lucío. Marek Jankulovski zůstal jen na lavičce AC Milán.

Fotbalisté Neapole porazili Livorno na jeho hřišti 2:0 a protáhli tak svou sérii bez porážky již na 14 zápasů za sebou. O vedoucí gól se postaral v závěru první půle Christian Maggio, který se prosadil parádním volejem, připomínajícím slavnou trefu nizozemské legendy Marka van Bastena ve finále mistrovství Evropy 1988. V poslední minutě ještě zvýšil Luca Cigarini.

Neapol tak získala na čtvrté příčce, zaručující start v Lize mistrů, tříbodový náskok na pronásledovatele. Trenér Livorna Serse Cosmi ihned po utkání rezignoval.

Velmi dobrou formu si drží i Palermo, které si snadno poradilo 3:0 s Fiorentinou a neprohrálo již posedmé za sebou. V tabulce se tak dostalo již na páté místo před Juventus. Naopak Sampdoria se dočkala teprve druhého vítězství z posledních 12 zápasů, když vyhrála 3:2 na hřišti Udine.

Sestupová mračna se stále více stahují nad Sienou, za kterou hraje český záložník Lukáš Jarolím. Tým měl blízko k tomu, aby po čtyřech porážkách v řadě znovu naplno bodoval, ale vedení nad Cagliari nakonec neudržel. Po remíze 1:1 zůstává Siena poslední se ztrátou sedmi bodů na nesestupové pozice. Jarolím dnes nenastoupil.

Italská liga - 21. kolo:
Boloňa - Bari 2:1 (54. a 72. Gimenez - 39. Barreto)
Lazio Řím - Chievo 1:1 (17. Stendardo - 77. Pellisier)
Livorno - Neapol 0:2 (45. Maggio, 90. Cigarini)
Palermo - Fiorentina 3:0 (28. a 37. Hernandéz, 59. Budan)
Siena - Cagliari 1:1 (78. Calaio - 80. Matri z pen.)
Udine - Sampdoria Janov 2:3 (7. Di Natale z pen., 44. Isla - 28. Pazzini z pen., 57. Pozzi, 66. Semioli)
FC Janov - Bergamo 2:0 (18. Palacio, 42. Crespo)
Inter Milán - AC Milán 2:0 (10. Milito, 65. Panděv)