Serie A: Inter potvrdil v Itálii svou nadvládu

Inter Milán v městském derby potvrdil o víkendu vládu nad Serií A a před rivalem AC Milán, se kterým si poradil 2:0, už vede o devět bodů. Další prohru musel skousnout Juventus, který doma nestačil na římské AS.

Derby ovlivnil rozhodčí, Inter přesto vyhrál

Milánské derby bývá vždy jedním z vrcholů sezony a letos nemělo být jinak. Bohužel, do jehů průběhu hodně vstoupil rozhodčí Rocchi. Inter šel rychle do vedení, už v desáté minutě se trefil Diego Milito. Pak se ale hráčům Interu nezdály některé výroky sudího, což vyvrcholilo ve 27. minutě, kdy rozhodčímu ironicky zatleskal Wesley Sneijder. Ten bez předchozího napomínání uviděl překvapivě rovnou červenou kartu a Inter dohrával přes hodinu v deseti. AC Milán měl ale většinu zápasu problém zamířit mezi tyče, za což byl po hodině hry potrestán Panděvem, který vstřelil druhou branku. Šanci na zdramatizování ale Milán ještě dostal, Lucio viděl v nastaveném čase červenou kartu za ruku ve vápně a kopala se penalta. Ronaldinho už ale překročil zdravou míru seběvedomí a i po několika neúspěšných penaltách v posledních zápasech si opět stoupl k míči. Šanci na dramatický závěr poté odmítl a Inter tak slaví výhru 2:0.

Skvěle se dál daří i Neapoli. Ta protáhla sérii bez porážky už na 14 zápasů a usadila se na čtvrté přičce. Na hřišti Livorna poslal Neapol do vedení parádním volejem Christian Maggio, v samém závěru druhého poločasu dal pak výsledku konečnou podobu Luca Cigarini. To už domácí dohrávali bez vyloučeného brankáře De Lucii, který pár minut před koncem viděl červenou kartu. Hned po utkání navíc přišlo Livorno i o trenéra, Serse Cosmi totiž hned po zápase kvůli neshodám s prezidentem Spinellim složil funkci. Aldo Spinelli si tak připisuje na svůj účet další sesazeného trenéra.

Juventus opět vyhořel, tři body bere Řím

Dalším ze sledovaných duelů byl souboj o třetí místo, v němž Juventus hostil AS Řím. Hosté z Říma hned v úvodu přišli o zraněného Toniho, na jeho místo už ale nastoupil uzdravený Totti. Po bezbrankovém prvním poločase šel do vedení Juventus brankou Del Piera, závěr zápasu ale opět Stará dáma nezvládla. Nejprve vyrovnal z penalty za faul Grossa Francesco Totti, poté byl vyloučen Gianluigi Buffon a v samém závěru zasadil oslabenému Juventusu poslední ránu John Arne Riise, který rozhodl o výhře Vlků. Pod trenérem Ferrarou se tak znovu pořádně zatřásla židle, vždyť Juventus spadl už na šestou příčku.

Nedaří se ani Fiorentině. Ta po minulé prohře s Bolognou nezvládla ani duel na hřišti Palerma. To doma rozhodlo už do poločasu, když se dvakrát trefil Abel Hernandes. Fiorentina se snažila po přestávce přidat, ale toho jenom využil střídající Igor Budan ke zvýšení skóre na 3:0. Fiorentina tak nyní ztrácí už sedm bodů na pozice v Lize mistrů. Stejným skóre zaváhala i Parma. Ta podlehla na hřišti Catanie, brankově se o to zasloužili Mascara, Martínez a Morimoto.

Sampdoria otočila na hřišti Udinese

Skvělý druhý poločas vynesl tři body Sampdorii. Ta sice prohrávala v poločase po brankách Di Nataleho s Islou 2:1, když o úspěch hostů se postaral z penalty Pazzini, ale díky skvělé druhé půli nakonec slaví výhru. Stačilo jí na to devět minut, během nichž se trefili Pozzi se Semiolim a stanovili konečné skóre na 2:3. O poznání klidnější výhru si připsal CFC Janov, proti Atalantě o ní rozhodli už v první půli Palacio s Crespem.

Otáčet zápas musela Bologna. Ta prohrávala v poločase doma s Bari brankou Barreta, po přestávce si ale zajistila tři body. Obě branky si připsal Henry Damian Giménez, který má po dvou zápasech na svém kontě už tři vstřelené branky. Lazio doma neudrželo výhru nad Chievem. Biancocelesti dlouho vedli brankou Stendarda, ale Sergio Pellissier nakonec rozhodl o dělbě bodů. Remízou skončil také duel Sieny s Cagliari. Cagliari hrálo od 62. minuty bez vyloučeného Larriveye, čehož využil Emanuele Calaió k první brance zápasu. Hned po vedoucí brance ale fauloval domácí Cribari, i on viděl červenou kartu a z následné penalty vyrovnal na konečných 1:1